facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-08-09
 

Salomon Adventure Cup Poland

Rajdy przygodowe to sportowe wyzwanie, łączące w sobie zawsze kilka konkurencji, m.in.: rower górski, trekking, kajaki i wspinaczkę...
 
Wyobraźcie sobie kilkadziesiąt kilometrów do przebycia bez snu, na rowerach, na piechotę, kajakiem czy na rolkach, w dwuosobowych zespołach, tylko z mapą i... żelazną kondycją. To zawody w najtrudniejszej dyscyplinie świata – rajdach przygodowych, których seria po raz pierwszy jest rozgrywana także w Polsce!

Salomon Adventure Cup Poland to cykl czterech wyścigów, podczas których zespoły mogą zdobywać punkty w klasyfikacji generalnej, rywalizując w ten sposób o nagrodę główną. Każdy wyścig gromadzi zarówno początkujących, jak i doświadczonych zawodników adventure racing. Każdy zawodnik otrzymuje pamiątkową koszulkę Salomon, a najlepsze zespoły nagradzane są sprzętem Firmy Salomon, produktami Isostar oraz finansowo.

Ideą organizatorów jest uatrakcyjnienie krótkich zawodów adventure racing, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom stawiających pierwsze kroki w tej dyscyplinie oraz młodych sportowców.

Organizatorzy przygotowują dwie trasy: PROFI i OPEN, aby każdy miał możliwość ukończenia trasy.

Wyścig odbywa się w weekend i jest doskonałą okazją do zdobywania doświadczeń i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce.

Rajdy przygodowe to sportowe wyzwanie, łączące w sobie zawsze kilka konkurencji, m.in.: rower górski, trekking, kajaki i wspinaczkę, a całą trasę zawodnicy pokonują na orientację. 

W zawodach cyklu Salomon Adventure Cup Poland, na trasach Profi rywalizują sportowcy najwyższej klasy, zaś na trasie Open może wystartować każdy, kto potrafi jeździć rowerem, wiosłować, biegać i posiada umiejętność odnajdywania się w terenie przy pomocy mapy i kompasu, ale przede wszystkim lubi i potrafi znosić trudy kilkunastogodzinnego wysiłku.
Dla każdego uczestnika zawody cyklu Salomon Adventure Cup Poland będą wyzwaniem nie tylko fizycznym, ale także mentalnym i logistycznym. Do zawodów najlepiej przygotować się systematycznym treningiem i raczej nie należy spodziewać sie, że wyścig będzie sielankową wycieczką do lasu. Ważnym elementem jest odpowiednio przygotowany sprzęt, odpowiednio dobrana odzież i obuwie, a także odpowiednio przygotowane wyżywienie i napoje.

Adventure Racing jest sportem wymagającym treningu w kilku dyscyplinach. Mistrzostwo w jednej z dyscyplin to czasami za mało, żeby nawet ukończyć zawody. Dlatego można polecić ten sport każdemu, gdyż wszyscy będą mieli szansę odnaleźć w takiej rywalizacji coś dla siebie. 

Spróbuj Salomon Adventure Cup Poland. „Stać Cię na wiele... Jeszcze o tym nie wiesz”.
 
  • Rajd Gringo 2007                15-17.06.2007             www.gringo.pl  - zawody już się odbyły, wzięło w nich udział 61 zespołów
  • Nawigator II                           24-26.08.2007             www.nawigator.net.pl
  • VI Ekstremalny Rajd Orła    15-16.09.2007             www.ero2007.com
  • Eksploris Adventure Race   26-28.10.2007             www.eksploris.pl
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com