facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-09-30
 

Salewa – nowy salon firmowy w Poznaniu

Od piątku, 25 września br., salonem firmowym górskiej marki SALEWA mogą cieszyć się także Poznaniacy. Nowy sklep południowotyrolskiego eksperta w dziedzinie sportów górskich otworzył podwoje przy ulicy Półwiejskiej 17, a swoją obecność na zakupowej mapie stolicy Wielkopolski zainaugurował prelekcją Jacka Matuszka, który opowiedział o najważniejszych aspektach bezpiecznego poruszania się w terenie górskim.

 

Historia powstałej w 1935 roku w Monachium marki rozpoczęła się co prawda od wyrobów skórzanych, ale już kilka lat później obrała stricte górski kierunek. Praktycznie od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych sportowych produktów marka współpracowała z najważniejszymi nazwiskami branży – zawodowymi przewodnikami i ratownikami górskimi oraz profesjonalnymi alpinistami. Na polskim rynku SALEWA obecna jest już od ponad 12 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem aktywnych pasjonatów gór. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szerokiemu wachlarzowi wysokiej jakości produktów zarówno do rekreacyjnych aktywności, jak i poważnych górskich wyzwań.

 

Rozbudowane kolekcje odzieży, obuwia i akcesoriów, ale także sprzętu turystycznego i wspinaczkowego składają się na bogaty asortyment marki, z którego od wielu lat korzystają nie tylko znani polscy sportowcy, tacy jak Jacek Matuszek, Kinga Baranowska czy Justyna Kowalczyk, ale także największe górskie organizacje ratownicze w kraju – TOPR i GOPR. Dzięki dopracowanej sieci sprzedażowej oferta nowoczesnych produktów SALEWA pozostaje ogólnodostępna dla klientów końcowych, od miłośników hikingu i trekkingu przez ambitnych wspinaczy po zapalonych skialpinistów. Co więcej, Oberalp Polska – wyłączny dystrybutor SALEWA w Polsce, dodał właśnie kolejny stacjonarny punkt na handlowej mapie kraju, otwierając swój szósty już salon firmowy.

 

 

Po Zakopanym, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi przyszła pora na serce Wielkopolski. Sklep w Poznaniu usytuowany został przy Półwiejskiej 17, czyli jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic i zachwyca powierzchnią blisko 110 metrów kwadratowych, na której klienci znajdą wszystkie najważniejsze modele marki. Wybór lokalizacji komentuje Jarosław Daniel, dyrektor Oberalp Polska: „To drugi po salonie w Łodzi sklep, który otwieramy w rzeczywistości pocovidowej. W obu przypadkach zdecydowaliśmy się postawić na prestiżową ulicę handlową zamiast galerii. Jestem przekonany, że rewitalizacja centrów miast jest tylko kwestią czasu. A to naturalne środowisko dla takiej marki jak SALEWA.”

 

W decyzjach zakupowych pomocą służyć będzie profesjonalna obsługa, co, jak zaznacza Sales Manager marki Łukasz Śleziński, jest niezwykle istotne w przypadku tak zaawansowanych produktów: „Niezmiernie cieszę się z otwarcia kolejnego sklepu stacjonarnego. Jestem przekonany, że dla technicznej marki górskiej, jaką jest SALEWA, posiadanie punktów, w których klient może liczyć na doradztwo wykwalifikowanej obsługi jest kluczowe. Daje to gwarancję odpowiedniego doboru ekwipunku do każdej aktywności górskiej.”


 

Jak tłumaczył Jacek Matuszek, właściwie skompletowany sprzęt to natomiast ważna składowa bezpiecznych wyjść w góry. Z okazji otwarcia sklepu alpinista należący do międzynarodowego teamu marki na specjalne zaproszenie polskiego oddziału, opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z kwestiami bezpieczeństwa w wymagającym terenie. Podczas transmitowanego online spotkania wspinacz podkreślał między innymi znaczenie pracy ratowników górskich. SALEWA od kilku lat wspiera zarówno TOPR, jak i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wyposażając ratowników w produkty marki, ale także angażując się w szereg działań promocyjnych. Jednym z przykładów może być choćby ostatnia akcja „Wspieram GOPR!”, w ramach której zyski ze sprzedaży przygotowanej przez SALEWA limitowanej edycji technicznej opaski na głowę przekazane zostaną na konto Pogotowia. Sygnowane logo GOPR opaski dostępne są oczywiście także w nowym sklepie w stolicy Wielkopolski. Zapraszamy na Półwiejską 17!

 

Salon Firmowy SALEWA w Poznaniu

Kontakt: e-mail: poznan@salewa24.pl

Facebook @salewa24

Godziny otwarcia:

poniedziałek – sobota: 10:00-18:00;

niedziela: zamknięte

 

 

***

O marce Salewa

SALEWA to ekspert w dziedzinie sportów górskich napędzany pasją do ambitnego alpinizmu i oświadczania gór w całej ich okazałości. Obecnie, siedziba założonej w 1935 roku w Monachium rodzinnej firmy znajduje się w sercu Dolomitów, w Bolzano w Tyrolu południowym (Włochy), gdzie marka tworzy techniczne produkty łączące w sobie tradycyjne materiały i nowoczesny design. Jednocześnie SALEWA dokłada wszelkich starań, by utrzymywać wysokie standardy środowiskowe i społeczne. U podstaw jej sukcesu leży silne poczucie regionalnej tożsamości oraz w wiara w jakość i wyznawane wartości. Marka może pochwalić się dogłębną znajomością sportów górskich, którą pokazuje dążąc do opracowywania nowych, lepszych i przełomowych produktów. W nowoczesnym alpinizmie chodzi o coś więcej niż tylko o sukcesy i coraz lepsze wyniki – to inspiracja płynąca z gór, rozwój osobisty i dzielenie się doświadczeniami. Każde kolejne pokolenie wspinaczy na nowo definiuje sporty górskie. Ich ciągły rozwój inspiruje markę, która pragnie pomagać w jego kształtowaniu. Zatrudniająca ponad 550 ludzi na całym świecie SALEWA to jeden z międzynarodowych liderów segmentu sportów górskich, mający w swojej ofercie produkty w czterech kategoriach: Odzież, Obuwie, Sprzęt Turystyczny oraz Specjalistyczny Sprzęt Wspinaczkowy.

 

Źródło: materiały prasowe marki Salewa

Zdjęcia: arch. OberAlp Polska

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com