facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Ryszard Pawłowski - cover story

Projekt okładki to zawsze osobny proces podczas pracy nad numerem czasopisma. Oczywiście często typuje się po prostu zdjęcie z istniejącego, zazwyczaj najważniejszego lub największego materiału w danym wydaniu. Ostatnio jednak staramy się prezentować nieco inne podejście: podstawą jest oryginalny pomysł, którego realizacja staje się niejako osobnym przedsięwzięciem. Tak było i tym razem. Niedługo przed zamknięciem Numeru Tatrzańskiego swoje siedemdziesiąte urodziny, a zarazem pięćdziesięciolecie działalności górskiej obchodził Ryszard Pawłowski. Z tej okazji zrodził się pomysł, aby to właśnie popularny Napał „wystąpił” na naszej okładce. 

Fot. Piotr Drożdż

 

Oczywiście ze względu na monograficzny charakter numeru miejscem akcji, a więc sesji fotograficznej, miały być Tatry. Postanowiliśmy jednak sprawić Ryśkowi niespodziankę i przygotować coś wyjątkowego. Wraz z firmą Manaslu złożyliśmy mu życzenia poprzez wyjątkowy projekt na koszulce (szczegóły widoczne poniżej), którą miał założyć Jubilat. 


Fot. Piotr Drożdż


Pozostało tylko, zawsze wymagające, wstrzelenie się w dobrą pogodę. Gdy wreszcie nadeszła dobra aura i zgrały nam się kalendarze, Napał szkolił już nowych adeptów taternictwa na Hali Gąsienicowej. W ostatnim dniu dłuższego pogodowego okna, kiedy kursanci cieszyli się wolnym po kilku intensywnych dniach, ruszyliśmy na „klasyk klasyków” łatwego wspinania w Gąsienicy, czyli Grań Kościelców, która – nie było wątpliwości – miała zapewnić właściwe tło dla naszych fotograficznych działań. Efekty możecie zobaczyć na okładce oraz na zdjęciach obok. Niniejsze fotostory zapowiada też większy materiał z Pawłowskim w następnym numerze GÓR, który z kolei będzie zwiastunem książki Ryszard Pawłowski: pięćdziesiąt lat w górach. Wywiad rzeka. 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
Tylko w GÓRACH
 

Krzychu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-20
Tylko w GÓRACH
 

Album z Krzykaczem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-16
Tylko w GÓRACH
 

Pierwsze wrażenie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-10
Tylko w GÓRACH
 

Wspinanie w Dolinie Yen Thinh – Wietnam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
Tylko w GÓRACH
 

Baruntse – bogini zakrywa oblicze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com