facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-08-28
 

Ruszyła pierwsza w Polsce platforma VOD z filmami górskimi

Środowisko górskie wreszcie doczekało się dedykowanej platformy, którą wypełnią filmy realizowane w najróżniejszych górskich masywach na całym świecie. Wśród dostępnych pod adresem www.filmygorskie.pl pozycji nie zabraknie też tych podróżniczych czy wręcz przygodowych, a wydarzeniem otwierającym działalność platformy będzie edycja online Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.

 

 

Powstanie górskiej platformy VOD było wynikiem kilku czynników, z pozoru niezależnych od siebie. Pierwszym i najważniejszym był rzecz jasna aktualny stan rzeczy - do tej pory w Polsce nie było możliwości oglądania  w jednym miejscu najważniejszych filmowych produkcji realizowanych w górach. Były one dostępne, i to tylko w części, na różnych platformach streamingowych czy serwisach VOD. Platforma www.filmygorskie.pl wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom nie tylko pasjonatów gór, ale również użytkowników internetu. 

 

„Świat w dobie pandemii jeszcze bardziej przeniósł się do Internetu. Istnieje również bardzo duże podejrzenie, że proces ten w najbliższej przyszłości będzie się pogłębiał. Z drugiej strony bardzo zależało nam, aby znakomite, nieznane szerszej publiczności produkcje filmowe dotarły do jak największej liczby odbiorców. A to w dzisiejszych warunkach możliwe jest wyłącznie poprzez platformę w sieci oraz mocne wsparcie wszystkich dostępnych w internecie narzędzi komunikacji”


- mówi Sebastian Dziurdzikowski, dyrektor zarządzający platformy FilmyGorskie.pl. 

 

Baza filmów i materiałów dostępnych na platformie będzie sukcesywnie rozbudowywana o nowe pozycje. Będą to nie tylko filmy, ale też wywiady czy warsztaty, których wspólnym mianownikiem będzie działalność człowieka w górach. Filmy nie będą jednak ograniczały się wyłącznie do produkcji traktujących o górach najwyższych - celem platformy jest również propagowanie turystycznego eksplorowania regionów w lokalnym ujęciu i aktywnego trybu życia. 

 

Za pośrednictwem platformy transmitowane będą również ważne dla górskiego środowiska wydarzenia. Pierwszym z nich będzie 25. edycja najważniejszego filmowego festiwalu w Europie - Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, który jak co roku zorganizowany zostanie w Lądku-Zdroju. 

 

„Nie jest tajemnicą, że platformę stworzyliśmy z pasji do gór i filmu. Odnosząc się jednak bardziej konkretnie, chodziło nam też o przedłużenie choć w minimalnym stopniu wspaniałej atmosfery Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju i dotarcie z jego przekazem, projekcjami filmów i transmisjami ze spotkań do tych osób, które z różnych powodów nie będą mogły w tym roku do nas przyjechać”


- mówi Maciej Sokołowski, dyrektor festiwalu.  

 

Stacjonarna edycja festiwalu odbywać się będzie od 11 do 20 września. Edycja ONLINE rozpocznie się również 11 września, natomiast niektóre materiały dostępne będą aż do 24 września. Wśród nich znajdą się 24 filmy (w tym również światowe, europejskie i polskie premiery), transmisje festiwalowych wydarzeń oraz rozmowy z twórcami. 

 

Cena karnetu umożliwiająca obejrzenie wszystkich filmów, wydarzeń i rozmów wynosi 99 złotych. Dostępne są natomiast pakiety zawierające wyłącznie filmy lub wydarzenia i wywiady z filmowcami. Cena każdego z tych pakietów wyniku już tylko 59 złotych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali także specjalny karnet festiwalowicza, który oprócz dostępu do materiałów online zawiera gadżety i kody dostępowe do serwisów partnerów. 

 

Wszystkie szczegóły dotyczące edycji ONLINE Festiwalu Górskiego dostępne są na stronie internetowej www.festiwalgorski.online. 

 

Pierwsza w Polsce platforma VOD dedykowana filmom górskim powstała się dzięki grantowi w ramach programu: Dyplomacja Publiczna 2020 - nowy wymiar, udzielonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-04
FOTO-VIDEO
 

Klasyki Jury - Marcin Kwaśniewski - Baader-Meinhof VI.1

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com