facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-29
 

Ruszyła Kolej Gondolowa Świeradów Zdrój na Stóg Izerski

W niespełna tydzień po prezentacji dla mediów, która odbyła się 12 grudnia br. została uruchomiona Kolej Gondolowa Świeradów Zdrój prowadząca na Stóg Izerski.

Ten najnowszy technologicznie produkt austriackiej firmy Doppelmayer, posiada największy udział w światowym rynku produkcji wyciągów narciarskich i kolei linowych. Kolej jest w stanie wywieźć w ciągu godziny 2400 osób, w sposób najbardziej komfortowy spośród stosowanych na świecie technologii przewozu pasażerów napowietrznymi kolejami linowymi. Kolej gondolowa na Stóg Izerski ma długość 2172 m. Stacja dolna położona jest na wysokości 617 m n.p.m., a górna 1060 m n.p.m. Oprócz kolei gondolowej stacje górną i dolną łączy oświetlona nartostrada o długości 2500 metrów. Stacja będzie funkcjonować przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Trasa narciarska ma zróżnicowany poziom trudności, na całej swojej długości jest naśnieżana oraz oświetlona przy pomocy 68 masztów oświetleniowych ze 136 lampami co umożliwia wysoki komfort jazdy po zmroku. Jest to jedna z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych nartostrad w Polsce. Dodatkowo parametry górnego odcinka trasy (900 m) predestynują go do uzyskania homologacji FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) do rozgrywania zawodów w konkurencjach alpejskich. Górny fragment trasy narciarskiej stanowi również znakomity punkt rozbiegowy dla paralotni.


Fot. Maciej KulczyńskiPierwsi turyści mogli już w środę 17 grudnia podziwiać okryte śniegiem Góry Izerskie,
z komfortowego wagonika kolejki. Każdy klient może osobiście przekonać się o wysokim standardzie obiektu. Trasa zjazdowa zostanie oddana do użytku narciarzy, gdy poprawią się warunki śniegowe. Do tego momentu dla ruchu pasażerskiego kolejka będzie działała w godzinach od 9 do 16. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, w najbliższym czasie, trasa zostanie odebrana do użytku przez Karkonoski GOPR.
 
Cennik przejazdów Kolei Gondolowej Świeradów Zdrój na sezon zimowy 2008/2009 jest umieszczony na oficjalnej stronie www.kolejgondolowa.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com