facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-10
 

Rusza baza górska Roztoka

Przy schronisku im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki powstała Baza górska Roztoka, która przygotowała dla turystów szeroką ofertę szkoleń i wycieczek dedykowanych zarówno osobom, które zaczynają swoją przygodę z górami i jak i zaprawionym w górskich bojach wspinaczom.

Schronisko w Dolinie Roztoki jest miejscem o wyjątkowym położeniu. To właśnie przez Roztokę wiodły ścieżki, którymi szli pierwsi zdobywcy Tatr Wysokich. Z kolei w okresie międzywojennym Roztoka była bazą dla kolejnej generacji zdobywców – taterników robiących pierwsze wspinaczkowe przejścia na niedostępnych dotąd perciach. Pomysłodawcy Bazy górskiej Roztoka nawiązują do wielkich poprzedników i zapraszają turystów, by wspólnie pójść w ich ślady – „na niedostępne granie, w morze chmur, do domu górskiego wiatru”.

Kierownik bazy Andrzej Chrobak razem z doświadczonymi przewodnikami tatrzańskimi zaprasza na szereg szkoleń oraz na wycieczki piesze i skiturowe. Ideą działalności bazy górskiej Roztoka jest promowanie bezpiecznej turystyki dla ambitnych. Wszystkie propozycje bazy opatrzone są odpowiednimi zezwoleniami TPN.

Wielu turystów marzy o różnych przejściach poza szlakami lub o wyprawach zimą, ale boi się samemu wyruszyć w trasę z powodu braku doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. W ramach proponowanych przez nas szkoleń i wypraw możemy zrealizować w bezpieczny sposób wiele górskich marzeń – mówi Andrzej Chrobak, kierownik bazy – Chcemy też zarazić jak najwięcej młodych ludzi górami choćby w ramach zielonych szkół, by udowodnić że smak zdobytego z trudem szczytu jest o wiele mocniejszy niż waty cukrowej na Krupówkach.

W najbliższym czasie baza zaprasza m.in. na szkolenia lawinowe, szkolenia skiturowe, szkolenia z ABC zimowej turystyki górskiej jak również na wycieczki piesze i skiturowe głównie w rejonie Doliny Pięciu Stawów i Morskiego Oka.

Gospodarz schroniska w Roztoce Anna Krupa dodaje – Roztoka jako schronisko leżące nieco na uboczu głównych tras dobrze sprawdza się jako miejsce szkoleniowe dlatego bardzo się cieszę, że zaczynamy z Andrzejem wspólnie przedsięwzięcie, które nawiązuje do tradycji tego miejsca sięgających jeszcze końca XIX wieku. Dzięki temu każdy w bezpieczny sposób może w Roztoce zacząć swoją przygodę z górami na poważnie. A smak zdobytych szczytów będę wzmacniać po powrocie do Roztoki gorącą herbatą z żurawiną!

Program szkoleń, zasady uczestnictwa i wszystkie terminy publikowane są w specjalnej zakładce na stronie internetowej schroniska www.schroniskoroztoka.com.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com