facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-10-19
 

ROCKMASTERS 2005

3-4 września we włoskim Arco po raz kolejny rozegrano najważniejsze zawody typu Masters we wspinaniu.


3-4 września we włoskim Arco po raz kolejny rozegrano najważniejsze zawody typu Masters we wspinaniu.

Na Rockmaster 2005 zawodnicy walczą w czterach konkurencjach. Dwie są „normalne”, czyli takie, które są rozgrywane na innych zawodach: buldering i czasówka. Drugie dwie są specjalnością tej imprezy: „rockmaster” (w której sumuje się wynik na dwóch drogach: jednej robionej oesem i drugiej – rotpunktem) oraz duel (czasówka na dość trudnych drogach)

Jak zwykle bardzo dobrze wystartował Tomek Oleksy (Bergson), który zwyciężył w konkurencji na czas, bijąc swój poprzedni rekord ściany (nowy rekord: 10,60 sekundy). Drugie miejsca zajął Wenezuelczyk Manuel Escobar, a trzecie – Ewgieni Wajczenko.
 
Konkurencję boulderową rozegrano nowym systemem. Zawody przeprowadzono na czterech bulderach – każdy eliminował jednego zawodnika. Walka o kolejność na podium odbywała się pomiędzy trzema zawodnikami na ostatnim problemie. I w tej konkurencji bardzo dobrze spisał się Tomek Oleksy, zajmując czwarte miejsce. Zwyciężył tegoroczny triumfator Pucharu Świata (w czasie Rockmasters zajmował jeszcze drugą lokatę) Austriak Kilian Fischhuber. Drugi był Loic Gaidioz (Francja), a trzeci: Nalle Hukkataival (Finlandia). Wśród pań na bulderach najlepszą okazała się Francuzka Mélanie Son, przed Rosjankami Olgą Bibik i Julią Abramtchouk.

W swoistym dwuboju, jaką jest konkurencja „rockmaster” zwyciężyła niezawodna Angela Eiter (Austria). Druga była Francuzka Sandrine Levet, a trzecia Ukrainka Olga Szalagina. W męskim gronie triumfował Hiszpan Ramón Julián Puigblanque, na drugim stopniu podium stanął Jewgieni Owczinnikow (rewelacyjny występ w konkurencji OS, po której prowadził), na trzecim: Thomas Mrázek.

Najlepszych w konkurencji „rockmaster” (ośmiu mężczyzn i cztery kobiety) zostało zakwalifikowanych do kolejnej specjalności Arco: rywalizacji „duel”. Konkurencja polega na wspinaczce na trudność równolegle po dwóch identycznych drogach (eliminacja systemem pucharowym). Wśród panów zwyciężyli ex aequo Alexandre Chabot i Jorg Verhoeven, wśród pań bezapelacyjnie Angela Eiter.

Zwycięsca w konkurencji buldering Kilan Fishuber w obiektywie czwartego zawodnika w tej rywalizacji Tomka Oleksego9 (136) 2005

(kg)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-05
GÓRY
 

Doposażenie zimowe GOPR: akcja crowdfundingowa

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com