facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-09-04
 

RockMaster 2008

Zawody Rock Master to zmagania światowej elity rankingów IFSC, najlepszych wspinaczy, zapraszanych specjalnie na tą imprezę. Wśród tych sportowców znajdzie się trójka Polaków. 

W pierwszy weekend września w włoskim Arco odbędzie się największe na świecie święto wspinania. Zawody Rock Master to zmagania światowej elity rankingów IFSC, najlepszych wspinaczy, zapraszanych specjalnie na tą imprezę. Wśród tych sportowców znajdzie się trójka Polaków. 

W rywalizacji w konkurencji na czas wystartują Edyta Ropek, Łukasz Świrk i Tomasz Oleksy. Warto zaznaczyć, mimo że jest to już 22 edycja tych zawodów, po raz pierwszy w historii zostanie rozegrana rywalizacja kobiet w konkurencji wspinania na czas. Nowością będzie również nowa droga wspinaczkowa do popularnych czasówek, zgodna z standardem IFSC Speed World Record Wall

Zmagania trzech dziesiątek najlepszych zawodników świata, w konkurencjach na czas, buldering i prowadzenie, poprzedzone zostaną rozdaniem wspinaczkowych Oskarów. Podczas dwóch ceremonii wręczone zostaną nagrody: Salewa Rock Award – dla najlepszego wspinacza / wspinaczki skałkowej; oraz La Sportiva Competition Award – dla najwybitniejszego zawodnika / zawodniczki rywalizacji we wspinaniu sportowym. Do Salewa Rock Award nominowali zostali: Czech Adam Ondra, Amerykanie Dave Graham i Chris Sharma, Hiszpan Patxi Usobiaga i Austriaczka Barbara Zengerl. Zaś do La Sportiva Competition Award nominowani zostali tacy zawodnicy jak: Austiak Kilian Fischhuber, Słowenka Maja Vidmar, oraz Hiszpan Patxi Usobiaga. 

Zmagania we wspinaniu na czas z udziałem Polaków odbędą się w sobotni wieczór, 6 września. Dla Edyty Ropek udział w tej imprezie ma charakter startu kontrolnego, przed październikowymi Mistrzostwami Europy w Paryżu. Edyta obecnie przebywa na indywidualnym obozie sportowym we Włoszech, gdzie trenuje na oficjalnej ścianie do bicia rekordów we wspinaniu na czas. 

Pod koniec września tarnowianka wystartuje w piątej eliminacji Pucharu Świata 2008, która rozegrana zostanie w belgijskim Puurs. Po czterech eliminacjach Edyta obecnie jest liderką rankingu. Warta odnotowania jest również wysoka pozycja Edyty w rankingu łączonym – zestawieniu wyników z pucharów we wszystkich konkurencjach wspinania – tarnowianka plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji, przed nią są Słowenka Natalia Gros i Japonka Akyio Noguchi. 

Źródła:
http://www.rockmaster.com/ - oficjalna strona imprezy,
http://www.ifsc-climbing.org/?page_name=calendar – w trakcie zawodów wyniki

Strona Edyty Ropek:
www.edytaropek.pl 

Strona Polskiego Związku Alpinizmu
www.pza.org.pl

Arkadiusz Kamiński

2008-09-04

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com