facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-06-22
 

Rockland Trail 4 - namiot do plecaka?

Czy to możliwe, aby targać rodzinny namiot dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci na wyprawy z plecakiem? Tak, wypróbowaliśmy namiot Rockland Trail 4.

Z namiotami jest tak jak z rowerami, nartami i butami biegowymi – trudno mieć jeden rower, jeśli lubi się zarówno połykanie kilometrów na asfalcie, jak i trudne, techniczne, pełne błota górskie eskapady. Inne narty używamy na typowe szusowanie po przygotowanych stokach, inne na freeride, nie wspominając o biegówkach czy śladówkach. Buty biegowe muszą mieć inny bieżnik i amortyzację na asfalt i zupełnie inną podeszwę na bieganie po górach.

Jeśli jednak wiesz, że zawsze jeździsz na dwutygodniowy rodzinny pobyt na kempingu albo właśnie wolisz wędrówki w górach w małym gronie przyjaciół, sprawa jest oczywista – wystarczy ci jeden namiot dostosowany do Twoich potrzeb. Co jednak, gdy wpadnie się w sidła podróżniczej pasji i kilka razy w roku urządza się różnorodne eskapady: od małych wypadów plecakowych w góry, poprzez rowerowe wycieczki z sakwami, wakacje samolotowe, kończąc na naszych ulubionych długich wyprawach samochodowych z całą rodziną np. do Skandynawii. Nasze doświadczenie podpowiada nam, że w przypadku tak różnorodnych wyjazdów nie ma jednego uniwersalnego namiotu.

 

Fot. Ceneria.pl

 

 

 

Na długie wyprawy samochodowe nasza rodzina zabiera namiot z wielkim przedsionkiem i bardzo dużą sypialnią, nie będzie on jednak użyteczny, gdy wybierzemy się na górską eskapadę z dziećmi, czy potrzebujemy namiotu o niskiej wadze, który musimy zapakować do plecaka i zmieścić się w limicie wagowym podczas przelotu samolotem. Na takie wyjazdy warto mieć coś skromniejszego gabarytowo, a jednocześnie lekkiego. Ale jak znaleźć namiot lekki, w którym wyśpią się cztery osoby i który ojciec rodziny wtarga na plecach? Okazuje się że można – wpadł nam w oko namiot Rockland Trail 4.

 

Bardzo cieszy cena tego namiotu – zaledwie 499 zł za czteroosobowy namiot w przyzwoitej jakości jest kwotą naprawdę akceptowalną.


W skrócie namiot Rockland Trail 4 można by tak podsumować...

Zalety:
- cena!!!
- przyzwoita waga
- solidna podłoga
- małe rozmiary po spakowaniu, jak na 4-os. namiot
- duże wnętrze, które pomieści nie tylko 4-os. rodzinę, ale także bagaże
- dwa wejścia i dwa przedsionki
- bardzo dobra wentylacja
- kieszonki wewnątrz
- podklejone szwy
- nieprzemakalność sprawdzona podczas 3 dni opadów

Na co zwrócić uwagę:
- osobno rozbijana sypialnia i tropik
- poprzeczne zamki przy wejściach
- dodatkowy odcinek masztu do zamontowania pod sufitem
- osobiście upomniałabym się o jeszcze więcej kieszonek wewnątrz sypialni w przypadku rodzinnego namiotu

 

Pełną recenzję znajdziecie na stronie www.ceneria.pl w dziale Posłuchaj eksperta.

 

http://www.ceneria.pl/Rockland_Trail_4._Rodzinny_namiot_na_plecakowe_wyprawy,11376,444,0,1,I,informacje.html

 

 

Tekst: Kamila Gruszka

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com