facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-08
 

Revo - nowy przyrząd asekuracyjny od Wild Country

Rewolucyjnie bezpieczny i intuicyjny.Wild Country kontynuuje swoją 40-letnią tradycję innowacji w dziedzinie produktów wspinaczkowych. Historia marki zapoczątkowana w 1977 roku legendarnym Friendem, dziś wzbogaca się o Revo - pierwszy na świecie dwukierunkowy samoblokujący przyrząd asekuracyjny.

 

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków podczas wspinania jest bez wątpienia błędne wprowadzenie liny do przyrządu. Innowacyjna konstrukcja Revo wyklucza taki scenariusz - bez względu na to, z której strony zostanie załadowana lina, przyrząd pozwala na precyzyjną asekurację, płynne podawanie liny oraz dawanie bloku, a do tego wyposażony został we wspomagający mechanizm blokujący, uaktywniający się w sytuacjach awaryjnych spowodowanych paniką, urazem czy spóźnioną reakcją. Revo jest przygotowany na nie wszystkie.

 

Zaawansowana geometria rolki została zoptymalizowana tak, by aktywować system blokujący i hamować lot bez uszkadzania liny. System jest w pełni dwukierunkowy, co czyni go najbardziej zaawansowanym w historii przyrządów asekuracyjnych. Zaprojektowany do użytku z szerokim wachlarzem lin o średnicy od 8,5 do 11 mm, Revo pozostaje kompatybilny również z każdym zakręcanym karabinkiem. 

Jak mówi James Wilson, Inżynier Wild Country: "Projektując Revo, chcieliśmy stworzyć praktyczny przyrząd spełniający konkretne założenia: miał on, po pierwsze, oferować maksymalnie płynną asekurację, po drugie, wspomagać asekuranta w sytuacjach wyjątkowych, a po trzecie budować poczucie pewności i bezpieczeństwa. Innowacyjna konstrukcja pozwoliła nam uwzględnić dodatkową funkcję zabezpieczającą przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjnej obsługi, jaką oferują podstawowe kubki."

 

Steve Foster, Dyrektor Marketingu Wild Country, dodaje: "Celem Wild Country jest tworzenie produktów, które umożliwiają swoim użytkownikom doświadczenie wspinania w najczystszej postaci. Prosta i jednocześnie technicznie zaawansowana budowa Revo ułatwi zarówno początkującym jak i doświadczonym wspinaczom komfortową i maksymalnie bezpieczną asekurację partnera."

 

W Polsce Revo dostępne będzie w sprzedaży od 2017 roku.

Wyłączny dystrybutor: Oberalp Polska Sp. z o.o.materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com