facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-07-01
 

Remonty w Babiogórskim Parku Narodowym

Babiogórski Park Narodowy rozpoczął remont szlaków pieszych. Potrwa do końca sezonu letniego.


Babiogórski Park Narodowy rozpoczął remont szlaków pieszych. Potrwa do końca sezonu letniego. Planuje też modernizację infrastruktury turystycznej.

Remont szlaków turystycznych będzie polegał na odbudowie i odtworzeniu nawierzchni niektórych odcinków, łącznie ponad 4,5 km.

Prace prowadzone będą na następujących szlakach turystycznych: zielonym - z Zawoi Markowej na Markowe Szczawiny (czerwiec), żółtym - Górnym Płajem na Diablak (lipiec), czerwonym - z Markowych Szczawin na Bronę (lipiec), czerwonym - z Brony na Diablak (lipiec-sierpień), czerwonym - z Sokolicy na Diablak (sierpień), czerwonym - z Krowiarek na Sokolicę (wrzesień), zielonym - z Lipnicy Wielkiej Przywarówki na Diablak (październik), niebieskim - z Ryżowany na Markową (październik).

Pracownicy Parku zastrzegają, że terminy remontów na poszczególnych odcinkach, w zależności od warunków pogodowych, mogą ulec zmianie.

Informacje o chwilowych utrudnieniach na szlakach pojawią się na stronie internetowej BgPN: www.bgpn.pl.

Prace te są możliwe dzięki dotacji Fundacji EKOFUNDUSZ w ramach realizacji wniosku „Ochrona najcenniejszych walorów przyrodniczych Babiogórskiego Parku Narodowego poprzez optymalizację systemu udostępniania terenu Parku dla turystów”.

Dzięki dofinansowaniu zostanie też zmodernizowana i wyremontowana infrastruktura turystyczna na terenie Parku, m.in. schrony turystyczne, „witacze”, tablice informacyjne, ławy i stoły w miejscach wypoczynkowych i Ogród Roślin Babiogórskich.

Źródło: http://www.tygodnikpodhalanski.pl

2005-07-1

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com