facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Relacja z Forteca Boulder Masters

 

Na starcie zawodów Forteca Boulder Masters zorganizowanych w Centrum Wspinaczkowym Forteca w Krakowie stanęło około 180 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się z 26 problemami boulderowymi. Organizatorzy skutecznie zadbali o komfort rywalizacji odkręcając wszystkie zbędne chwyty i proponując bouldery o różnym stopniu trudności, kładąc szczególny nacisk na jakość zmagań zawodników i zawodniczek rozpoczynających swoją przygodę ze wspinaniem. Nad bezpieczeństwem biorących udział w wydarzeniu czuwali doświadczeni i jak zawsze profesjonalni fizjoterapeuci firmy Fizjoter.pro.

 

 

 

Choć organizatorzy w tegorocznej formule zawodów nie przewidzieli podziału startujących na grupy, to czas 4 godzin przewidziany na eliminacje i przejrzyste oznaczenie trudności bolulderów pozwoliły startującym odpowiednio rozłożyć siły i uniknąć rywalizacji pod presją czasu.

 

 

W przerwie między eliminacjami a finałem organizatorzy przeprowadzili losowanie wielu atrakcyjnych nagród przekazanych przez sponsorów i ,co nieczęsto się zdarza, to właśnie ta część wpłynęła na rozegranie zmagań finałowych z małym poślizgiem. Oczekiwanie na finał urozmaicił także konkurs skoku do chwytu. Atrakcyjne nagrody dla dwójki szczęśliwców w postaci bonów zakupowych zapewnił dobrze wszystkim znany sponsor PolarSport.

 

 

 

 

 

 

 

 

Eliminacje wyłoniły 6 najlepszych zawodników i 7 najlepszych zawodników spośród uczestników sekcji organizowanych przez CWF i instruktorów zaprzyjaźnionych, a także najlepszych pierwszoroczniaków w kategorii „rookie of the year”. Finał został rozegrany ze strefy w formule flash, a dla równolegle startujących zawodniczek i zawodników organizatorzy zaproponowali po 3 boluldery finałowe. Pięć z sześciu problemów finałowych doczekało się pogromcy lub pogromczyni i skutecznie wyłoniło zwycięzców. Tegoroczna forma rozegrania finału miała wpływ nie tylko na drżące dłonie finalistów, ale sprawiła, że finały były bardziej widowiskowe, a ich wynik przejrzysty dla publiczności.

 

 

 

 

 

Wyniki znajdziecie TUTAJ.

 

 

 

 

Szczególne podziękowania dla sponsorów głównych zawodów i pozostałych, którzy wsparli I Edycje Forteca Boulder Masters cennymi nagrodami rzeczowymi.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pirmin Bertle poprowadził La Cène du (Roi) Lézard 9b

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Michaela Kiersch i ekstremalne drogi w Katalonii

Komentarze
0
 
Jacek Trzemżalski
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przełom Marcinka: Piętrowa Turnia i Ściana Bez Bloku - skałoplan

Komentarze
0
 
 
Darek Kaptur
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Łutowiec - nowe drogi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com