facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-19
 

Relacja z Alpin Sport Ski Tour Race

Ok. 150 skialpinistów wzięło udział w IV Alpin Sport Ski Tour Race. Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach, w szczytowych partiach Beskidu i Kasprowego Wierchu.
Organizatorzy zmienili w ostatniej chwili termin imprezy z soboty na niedzielę, co okazało się bardzo dobrym pomysłem, gdyż warunki w dniu zawodów panowały bardzo dobre. Ze względu na brak śniegu w dolnych partiach gór zmieniono też trasę w stosunko do początkowej koncepcji. Skialpiniści wystartowali z Kotła Gąsienicowego, wyszli na nartach na Przełęcz Liliowe i przez Beskid dotarli do Suchej Przełęczy (znajdującej się pomiędzy Beskidem a Kasprowym Wierchem). Ten odcinek przebiegali w rakach, z nartami na plecach, dodatkowo przejście na trudniejszych odcinkach ułatwiać miała lina poręczowa. Następnie zjechali z Suchej Przełęczy do Kotła Goryczkowego i wyszli na szczyt Kasprowego. Stąd zjeżdżali do Kotła Gąsienicowego i ponownie przebywali odcinek (trzecie podejście) na Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz. Meta znajdowała się na szczycie Kasprowego. Ostatni odcinek spod Beskidu na Kasprowy zawodnicy biegli w rakach, z nartami na plecach.


W zawodach wzięli udział narciarze Polski, Czech i Słowacji. Alpin Sport Ski Tour Race stanowił bowiem nie tylko drugą edycję Pucharu Polski, ale także pierwszą edycję Pucharu Europy Środkowej w skialpinizmie.

Dokończenie relacji: www.nieznanetatry.pl.

Więcej zdjęć na www.podhale-sport.pl.

Zobacz także relację Justyny Żyszkowskiej.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com