facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Relacja i galeria z BoulderRes IX

W pochmurną sobotę 15 listopada na ścianie CW Baltoro Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego pojawiło się 107 zawodników i 25 zawodniczek, którzy przybyli do Rzeszowa z różnych stron Polski na zawody BOULDERRES edycja 9.

 


Paulina Kalandyk (fot. Maciej Gajewski)
 

 

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 8:30 z podziałem na 4 grupy eliminacje trwały do 16:30. Cała stawka walczyła na 21 problemach, z którymi musiała się uporać w ciągu 2 godzin. Bouldery przygotowane przez Łukasza „Smagasia” Smagałę i Piotrka Sudera dawały zawodnikom możliwość przetestowania swoich umiejętności od technicznych i trickowych, po prezentacje zwierzęcej mocy w najczystszym wydaniu. Generalnie bouldery pozwalały każdemu niezależnie od swoich umiejętności znaleźć coś dla siebie i spróbować swoich sił.


Eliminacje nie były końcem zmagań na BoulderRes 9. O godzinie 18:30 rozpoczeły się finały, w których główną rolę odegrali najmocniejsi zawodnicy eliminacji. 
 


Juri Dziubiak (fot, Maciej Gajewski)


„Ale się działo!!!” powiedziałby nie jeden widz obserwujący zmagania. Problemy był bardzo, bardzo wymagające i rozegrane w systemie pucharowym.
 

Pierwszy boulder mężczyzn poszedł jak składka poradziło sobie z nim, aż 4 zawodników co ciekawe wszyscy flashem: Krzysiek Szalacha, Paweł Grochowalski, Roman Batsenko i Yuriy Dziubiak. Problem drugi nie szedł już tak łatwo, chwytu topowego sięgnęła już tylko dwójka herosów z Ukrainy.

Na boulderze 3 znowu topa sięgnęła dwójka zawodników, tym razem Jacek Matuszek i ponownie Yuriy Dziubiak.  Problem ostatni znalazł już tylko jednego poskromiciela, którym okazał się Yuriy Dziubiak , zostając zwycięzcą 9 edycji rzeszowskich zawodów. Nie pozostawił on wątpliwości, kto jest najmocniejszy w tegorocznym BoulderRes.

U Pań sytuacja była bardziej skomplikowana z pierwszym problemem poradziło sobie tylko dwie Panie: Ola Niemiec i Gosia Rudzińska, ta druga zawalczyła i jako jedyna utrzymała top na drugiej przystawce wydawało się, że to dobry prognostyk na drodze do zwycięstwa, jednak sytuacja odwróciła się na boulderze 3 gdzie do końca doszła ponownie Ola Niemiec, a dołączyła do niej Paulina Kalandyk.

Wszystko wobec tego miało rozstrzygnąć się na ostatniej przystawce numer 4 gdzie na górze ściany zameldowała się czwórka dziewczyn. Najszybsza była Daria Brylova bo już w pierwszej próbie, dalej zameldowały się Kasia Janicka, Paulina Kalandyk i Kasia Smagała.

Trójka Pań po wszystkich przystawkach miało taki sam stan zakończenia dwóch boulderów lecz jedna tylko rzeszowianka Paulina Kalandyk potrzebowała do tego najmniejszej ilości prób i została królową na kolejny rok, aż do edycji 10 BoulderRes. 

 


Wyniki finału kobiet

 

MIEJSCE IMIĘ NAZWISKO KLUB MIASTO

 

1 Paulina Kalandyk RKW Rzeszów

2 Ola Niemiec KS Korona Kraków

3 Gosia Rudzińska AKW Kotłownia / adidas Lublin

4 Daria BrylovaKS Korona / e-climbingshop / Heartbeat Kraków

5 Kasia JanickaKS Korona Kraków

6 Katarzyna Smagała Avatar / Heartbeat Kraków

Wyniki finału mężczyzn


MIEJSCE IMIĘ NAZWISKO KLUB MIASTO


1 Yuriy Dziubiak Kiev

2 Roman Batsenko KS Korona Kraków

3 Paweł Grochowalski Avatar Kraków

4 Krzysiek Szalacha MKS Tarnovia Rzeszów

5 Jacek Matuszek Avatar / Climb.pl Kraków

6 Arkadiusz Milan Avatar Kraków

 

 

 

Obok zawodów BoulderRes odbyły się zawody DryToolowe na czas i trudność, w których zwyciężył jeden routsetterów Smagaś.

Jak co roku odbył się, także finał B, w którym z podium minął się Hubert Bożek z Nowego Targu, a królową parkietu została zwyciężczyni BoulderRes Paulina Kalandyk, która ze swoją świtą Maciej Motyka i Paweł Kalisz bawili do 5 rano:-)

Do zobaczenia w przyszłym roku na jubileuszowej 10 edycji BoulderRes!

 

Ziemia

 

Poniżej świetne jak zwykle zdjęcia Maćka "Lessera" Gajewskiego: 

 
 
 
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com