facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-26
 

Rekordowy Rodellar

W czasie minionych wakacji Rodellar okazał się być nie tylko sceną bicia światowych rekordów onsajtowych, ale także naszych – krajowych.


W czasie minionych wakacji Rodellar okazał się być nie tylko sceną bicia światowych rekordów onsajtowych, ale także naszych – krajowych. Te zaś, choć nieco skromniejsze, cieszą nas znacznie bardziej. Przede wszystkim Kinga Ociepka (Luna, HiMountain) zapisała na swoje konto najlepszy onsajt w historii naszego kobiecego wspinania, robiąc w tym stylu drogę Gracias Fin 8a. Kinga przeszła również trzy 7c+ OS. Gratulacje!

Nie mniejsze owacje należą się Marcinowi Wszołkowi, który wszedł do światowej pierwszej ligi onsajtowców (choć oczywiście  dostanie się do czołówki ekstraklasy gwarantuje dopiero 8b+), robiąc w tym stylu 8b. Jest to drugi onsajt w tym stopniu zrobiony przez Polaka (autorem  pierwszego był oczywiście Adam Pustelnik). Marcin odstrzelił Gladiatora 8b, który oferuje ciągową wspinaczkę z dynamicznymi przechwytami w przewieszeniu i trudnym miejscem przy wyjściu z okapu. Nie był to jedyny mocny oes Marcina: w tym stylu padły jeszcze cztery drogi 8a+ i pięć 8a. Krakowianin przywiózł również imponujące wyniki spod znaku czerwonego punktu, pokonując w dobrym stylu dwie „ósemki ce”: Pata Negra 8c i Geminis 8c.

Kinga Ociepka na Gracias Fin 8a OS!8 (135) 2005

(kb)

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com