facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-06-18
 

Regatta - testowane w najcięższych warunkach

Aby stworzyć profesjonalną kolekcję ubrań outdoorowych nie wystarczy zaprojektować czegoś co dobrze się prezentuje. Oczywiście, jest to ważne, w końcu każdy z nas lubi nieźle wyglądać:-). Jednak ubrania w których będziemy działać w terenie muszą spełniać nieco więcej funkcji. Przede wszystkim muszą chronić nas w pełni przed żywiołami. Nie chcemy przecież, aby nasza wycieczka została popsuta przez jakieś choćby załamanie pogody. Drugą cechą dobrych ubrań outdoorowych jest zapewnienie nam pełnej swobody i lekkości ruchu. Niezależnie od tego czy działamy w górach, nad wodą czy po prostu planujemy całodniowe, urlopowe zwiedzanie, w ubraniu powinniśmy czuć się w 100% komfortowo. No i ostatnia ważna cecha - trwałość. W końcu ciuchy outdoorowe, jak prawie żadne inne, są ciągle narażane na uszkodzenia - rozerwania o szorstką skałę, gałęzie czy ostre elementy ekwipunku. Spełnienie wszelkich tych warunków nie jest łatwą sprawą. Dlatego też przy projektowaniu naszych zaawansowanych kolekcji stale współpracujemy z ludźmi, którzy z górami związani są na co dzień. W końcu któż lepiej jest w stanie dopracować najdrobniejsze elementy odzieży, niż ludzie którzy w terenie spędzają długie godziny - zarówno w pracy jak i w czasie wolnym? Chociaż w przypadku naszych ambasadorów, dla których góry są drugim domem, ciężko oddzielić pracę od przyjemności:-)

 

 

 

Steve Howe

 

Steve Howe jest „człowiekiem gór” już od niepamiętnych czasów. Od ponad 30 lat jest też instruktorem i coachem prowadzącym własną firmę. Wspinaczka, biegi, kolarstwo górskie, a czasem po prostu ambitne górskie tury - to jego sposoby na dobrą zabawę w terenie. Steve przez te kilkadziesiąt lat pokonał w górach tysiące kilometrów. Jest miedzy innymi członkiem ekskluzywnego klubu Bob Graham Round - biegaczy którzy pokonali w czasie poniżej 24 godzin słynną trasę w Lake District, biegnącą poprzez aż czterdzieści cztery szczyty. Czynnie działa również dla polepszania bezpieczeństwa w górach - jest laureatem nagrody ustanowionej przez Mountain Rescue for England and Wales. Steve od dawna współpracuje z marką Regatta zajmując się ciągłym ulepszaniem ubrań tak, aby jeszcze lepiej chroniły przed żywiołami podczas wszelkich aktywności, były jeszcze lżejsze, bardziej wytrzymałe i funkcjonalne. Przez jego ręce przechodzi każdy projekt profesjonalnej kolekcji Xert.


 

Peter Gruber

 

Peter Gruber to kolejny poszukiwacz przygód, który góry może nazwać swoim domem. Jest założycielem zespołu ratowników Mountain Rescue Team w austriackim Salzburgu. Podobnie jak Steve jest prawdziwym człowiekiem-orkiestrą jeśli chodzi o tematy działalności w górach. To właśnie on pobił swojego czasu rekord w szybkości wbiegnięcia na Kilimanjaro. Przedzierał się również przez piaski pustyni w morderczym Marathon De Sables rozgrywanym na pustyni Sahara. Oczywiście w wolnych, od ekstremalnego biegania, chwilach też nie odpoczywa: zajmuje się wspinaczką, kolarstwem górskim, a w zimie lubi wyskoczyć na skiturową wyprawę. Jak widzicie ciężko wyobrazić sobie osobę, która w dokładniejszy sposób była by w stanie testować i ulepszać outdoorowy ekwipunek. To właśnie Peter doprowadza sprzęt Regatta do granic wytrzymałości tak, aby odnaleźć wszelkie elementy które można jeszcze ulepszyć!


 

Anja Phoenix

 

Dama w drużynie Regatta. Anja Phoenix zna biegowe trasy Lake District jak własna kieszeń. Jest aktywnym członkiem zespołu ratowników górskich Patterdale Mountain Rescue Team i kwalifikowanym przewodnikiem od piętnastu lat. W chwilach wolnych od ratowania ludzi w górach zajmuje się biegami terenowymi, kajakarstwem górskim i wspinaczką. Jest zapaloną miłośniczką zimowych maratonów górskich, w której to dyscyplinie wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Testując nowe kolekcje Regatta w najcięższych zimowych warunkach, Anja pracuje nad pełnym udoskonaleniem ich krojów tak, aby zapewniały jeszcze większa swobodę i lekkość ruchów.

 

 

Jak widzicie projektowanie i testowanie profesjonalnych ubrań nie jest prosta sprawą. Dlatego też, przed wprowadzeniem do produkcji, nowy projekt jest skrupulatnie sprawdzany w najgorszych i najcięższych warunkach. Tylko w ten sposób możliwy jest ciągły rozwój i ciągłe ulepszanie sprzętu. Dlatego też co roku wprowadzamy nowe jeszcze doskonalsze modele naszych ubrań tak abyś mógł być w pełni z nich zadowolony. Niezależnie od tego czy kochasz biegać, wspinać się, żeglować, wędrować po górach, zwiedzać nowe miejsca czy tez po prostu miło spędzać czas z rodziną na świeżym powietrzu.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com