facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-09
 

Red Bull Zjazd na Krechę (Zakopane, 27 lutego)

Po roku przerwy powraca wyścig Red Bull - Zjazd na Krechę na trasie Kasprowy - Kuźnice - 26-27 lutego 2011.
To będzie ostra rywalizacja! Po odwołaniu poprzedniej edycji Red Bull Zjazd na Krechę apetyt na zwycięstwo wśród miłośników śnieżnych prędkości jest JESZCZE WIĘKSZY! 

Pora szykować swój sprzęt i wyruszyć w ostatni weekend lutego do Zakopanego, gdzie 26 lutego rusza kolejna edycja wyścigu przeznaczona dla odważnych bywalców śnieżnych stoków. Red Bull Zjazd na Krechę to zawrotne prędkości, sześć kilometrów ekstremalnej trasy z Kasprowego do Kuźnic oraz kilkuset amatorów uzbrojonych w narty, deski i wolę zwycięstwa. Potrzeba prędkości powraca w polskie góry!

To, co wyróżnia Red Bull Zjazd na Krechę spośród innych zawodów i wzbudza tak masowe zainteresowanie, to wyjątkowa trasa zjazdu, format zawodów oraz umiejętności wykraczające poza szybką jazdę na nartach/snowboardzie! Tu nie wystarczy dobrze jeździć – trzeba się odważyć zjechać 6 km trasę na krechę i to w niecałe 10 minut! Wygra ten, kto będzie pierwszy na mecie.

W pierwszej edycji zawodów w 2009 roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób, ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości. Spośród wszystkich startujących najszybszym uczestnikiem okazał się Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! W 2010 roku ze względu na brak śniegu na trasie z Kasprowego do Kuźnic zawody zostały odwołane, ale chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakowało.

Wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się w ekstremalnym zjeździe i pobić wynik Wojtka Szczepanika z 2009 roku, powinni:

1. Zarejestrować się w sieci, na stronie.
2. Wziąć udział w eliminacjach, które odbędą się 26 lutego na Polanie Szymoszkowej.
3. Zakwalifikować się do wyścigu głównego. 27 lutego o świcie 300 najlepszych zjedzie na krechę. Kto pierwszy, ten najlepszy!

W ostatni weekend lutego (26-27.02.2011) w Zakopanem odbędą się mocno wyczekiwane zimowe zawody – Red Bull Zjazd na Krechę!

Więcej informacji, regulami, zapisy na www.redbull.pl/zjazdnakreche

fot. Jarek Mozdzynski
Źródło: www.redbull.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com