facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-04
 

Ręczniki szybkoschnące

Ręczniki szybkoschnące to bardzo przydatna część ekwipunku, która praktycznie w każdym plecaku powinna się znaleźć.
Ręczniki takie powinny charakteryzować się niskim ciężarem, szybkim schnięciem, małą skłonnością do brudzenia, a także przy większych rozmiarowo ręcznikach powinny posiadać przewiewny pokrowiec, który umożliwia przytroczenie ręcznika do plecaka.


Fot. www.e-biwak.plMateriał

Najnowszym i na razie najlepszym materiałem jest Microfibra. Zapewnia ona znakomitą chłonność wilgoci, nie śmierdzi i nie zmienia swoich właściwości podczas dłuższego użytkowania. Jest lekka i przyjemna w dotyku.

Podział

Ręczniki możemy podzielić na 3 grupy:
ręczniki z cienkiej Microfibry (gładkie)
ręczniki z średniej Microfibry
ręczniki z grubej Microfibry (o grubszym włosie podobnym do frotte)

Ręczniki z cienkiej Microfibry (np ręcznik Pocket Towel S) przeznaczone do noszenia przy pasku w specjalnym pokrowcu lub trzymania w zasięgu ręki. Wykonane ze specjalnej odmiany cienkiej i gładkiej Microfibry o przyjemnym dotyku. Zajmuje bardzo mało miejsca. Ręcznik polecany jest dla osób, które uprawiają takie sporty jak jogging, nordic walking, cycling i itp. gdzie po treningu trzeba się wytrzeć od potu, jeżeli nie ma warunków do tego, aby wziąć prysznic. Jest to także bardzo dobry produkt dla wspinaczy lub osób, które chcą mieć jak najlżejszy i kompaktowy ekwipunek, zajmujący jak mało miejsca.

Ręczniki z średniej Microfibry (np ręcznik Dry Lite S) o pośredniej grubości, o lepszej chłonności od ręczników cienkich, przy tym zajmujący nieznacznie więcej miejsca...

Ciąg dalszy poradnika: www.e-biwak.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com