facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-06-19
 

Recenzja spodni Scree Pant Marmot wg Amy Bullard

Spodnie Scree to jedyna para moich spodni, którą mogę nosić przez cały rok...

Spodnie Scree powinny być nazywane „odbijaczami”. Odbijają nie tylko kamienie z piargów (scree – po angielsku oznacza właśnie piargi), lecz również skutecznie chronią przed kurzem, deszczem, śniegiem, zębami śrub lodowych, rakami, a nawet (choć trudno w to uwierzyć) przed mikrobami. Ostatnio nosiłam je podczas wyprawy do Nepalu, gdzie uczyłam Nepalczyków wspinaczki lodowej, i nie rozstawałam się z nimi przez miesiąc. Przez cały ten czas sprawiały wrażenie nowych i nieznoszonych, pomimo braku dostępu do pralki. Woda wciąż była zamarznięta, więc nawet nie było możliwości umycia rąk – musieliśmy stosować specjalne środki sanitarne. Spodnie niezmienne trzymały czarny kolor i wyglądały świeżo, pomimo zakurzonych szlaków i nieustannego kontaktu ze zwierzętami pociągowymi.

Spodnie Scree to jedyna para moich spodni, którą mogę nosić przez cały rok – zabieram je ze sobą na każdą przygodę górską. Zimą, kiedy wybieram się na narty lub wspinaczkę, zakładam pod nie elastyczne spodnie polarowe jako warstwę dodatkową. Niewątpliwie są to najwygodniejsze spodnie, w jakich zdarzyło mi się chodzić. Dodatkowo inteligentne rozwiązanie nogawek świetnie trzyma się na butach wspinaczkowych i narciarskich – zimą nie muszę zakładać stuptutów. Śliskie wnętrze kieszeni powoduje, że nie powstają “słoniki” za każdym razem, kiedy wyciągasz ręce z kieszeni. Rozmiary tych spodni będą pasować osobom od 160 cm do 195 cm. Czemu nie uprościć swojej garderoby i nie zredukować jej do jednej pary spodni?Więcej informacji na www.marmot.com.pl

*Od 10 lat Amy Bullard pracuje jako przewodnika w Tetons, Wind Rivers, Cascades, Olympics, Wrangells, Smith Rock, Red Rocks, Joshua Tree, New Hampshire, Francji, Nepalu i Tybecie. Poprowadziła nowe drogi w Peru, włączają w to Artesonraju, Millishraju, Jatunriti, oraz Colquecruz. Pierwsze wejście na szczyt Dos Cuernos w Patagonii. Liczne ekspedycje w Himalaje, w tym na Mustagh Tower w Pakistanie, pierwsze wejście na Melanphulan w Nepalu, zdobycie dziewiczych szczytów w rejonie Hongu Nepal, poprowadziła pierwszą samodzielną wyprawę Amerykanek na ośmiotysięcznik - Cho Oyu w Tybecie, zdobyła Everest w 2004 r. jako przewodniczka i dublerka wspinaczkowa dla Universal Studios. Wspinaczki wielkościanowe w Yosemite i Zion. Pracuje jako przewodniczka dla Exum, Chicks with Picks, Women that Rock oraz Geographic Expeditions.

2008-06-19

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com