facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-03-05
 

Rakiety śnieżne i akcesoria

SALEWA oferuje kompletną linię dla miłośników rakiet śnieżnych na sezon zimowy.

SALEWA oferuje kompletną linię dla miłośników rakiet śnieżnych na sezon zimowy. Odzież, plecaki, ochraniacze oraz kije teleskopowe zostały zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom gwałtownie rosnącej grupy miłośników sportów zimowych. Model TACUL z otwarta ramą zapobiegająca gromadzeniu się śniegu jest topowym modelem rakiet śnieżnych SALEWY.

Coraz więcej miłośników sportów zimowych chce uciec z dala od gwaru stoków i przepełnionych restauracji przy wyciągach. Chcą powrócić do korzeni, autentycznej natury zimowego trekkingu, dzięki prawdopodobnie najstarszemu wyposażeniu turysty – rakietom śnieżnym..
SALEWA w poprzednim sezonie z sukcesem zaprezentowała pierwszą kolekcję rakiet śnieżnych. Teraz ten specjalista od górskiego sprzętu idzie krok dalej i po raz pierwszy oferuje kompletną kolekcję składającą z przeznaczonych do rakiet śnieżnych produktów, takich jak ochraniacze (4 modele), odzież, plecaki i akcesoria.

SALEWA przedstawia 3 modele rakiet śnieżnych: Trapper dostępny w czterech rozmiarach, Excursion oferowany z trzema rodzajami wiązań. Nowością będzie model Tacul debiutujący w kolekcji w tym sezonie. Przewagą rakiet śnieżnych jest ich efektywna otwarta, ramowa konstrukcja, zaprojektowana tak, by przeciwdziałać gromadzeniu się śniegu pod rakietą. Dostosowanie odpowiedniego rozmiaru ułatwia system RSA (rapid size adjustment). Proces ten odbywa się przez ułożenie stopy na przedniej części wiązania i prostemu dopasowaniu tyłu poprzez regulacje na paskach. Całość nie wymaga użycia żadnych narzędzi i może się odbyć nawet bez ściągania jednopalczastych rękawic. Pchnięcie pięty z powrotem do tyłu odblokowuje mechanizm blokujący. Za przyczepność odpowiada 10 metalowych kolców, zapewniających trzymanie na twardym śniegu i lodzie. Dla miłośników alpejskiej rywalizacji został stworzony model Tacul Crampon wyposażony dodatkowo w cztery ostrogi po bokach. Oba modele posiadają czołowe zęby ułatwiające wspinaczkę oraz podnoszoną piętkę. Rakiety śnieżne są wykonane z lekkich, plastycznych tworzyw zapewniających dokładne dopasowanie się do podłoża i zwiększenie przyczepności. Wysokiej jakości materiały syntetyczne przeszły pomyślnie testy na uderzenia w temperaturach do minus 40 °C!


Model Excursion posiada kształt osy, który ułatwia trawersowanie na stromych podejściach. Zamienne kolce i zintegrowane przednie zęby zapewniają bezpieczną trakcję na zmrożonym śniegu i lodzie. Wiązanie zapewnia łatwą i szybką regulację poprzez jedynie jedną czwartą obrotu w całym zakresie. Na strome podejścia przewidziano regulację piętki. Silne, aluminiowe sworznie zapobiegają utracie energii przy stawianiu kroków. Model Excursion jest dostępny z trzema rodzajami wiązań: (automat, pół-automat, paski)i pasuje do każdego rodzaju obuwia.

Model Trapper posiada lekką, stabilną aluminiową ramę wykonaną z Alunalu oraz platformę wykonaną z odpornego Hypalonu. Gumowana powierzchnia zapobiega przyleganiu śniegu. Miękkie wiązania z zapinaniem zapadkowym umożliwiają szybkie dopasowanie do każdego rodzaju buta. Super wytrzymały alunalowy sworzeń zapobiega utracie energii przy stawianiu kroków, podczas gdy zintegrowane raki dają pewność stąpania. Ten model dostępny jest również w rozmiarze dziecięcym (bez platformy z Hypalonu).


SALEWA jako jedyna firma oferuje atrakcyjne zestawy rakiet śnieżnych wraz z teleskopowymi kijkami.

Więcej informacji na: www.salewa.com

TACUL 10 PIN , art. 5347
Prosta konstrukcja zapobiega zbieraniu się grudek śniegu pod rakami. RSA - łatwe i szybkie dopasowanie rozmiaru. Dziesięciozębne raki doskonale sprawdzają się na oblodzonym terenie. Tworzywo, z jakiego zostały wykonane przetestowano w temp.(-30 °C).
Materiał .......PP i PA
Waga ...........2100 g x para
Rozmiar .......630 mm
Kolory ...........mięta, ciemna zieleń, szary, żółty
Sugerowana cena det......479,00 PLNTACUL CRAMPON, art. 5348
Prosta konstrukcja zapobiega zbieraniu się grudek śniegu pod rakami. RSA- łatwe i szybkie dopasowanie rozmiaru, przednie zęby i dodatkowo cztery ostrogi boczne, gwarantujące doskonałą przyczepność na lodzie, podnoszona piętka oszczędzająca energię podczas wspinaczki, materiały testowane w temp.(-30 °C).
Materiał .........PP i PA
Waga .............2100 g x para
Rozmiary .......630 mm
Kolory .............szary
Sugerowana cena det.......529,00 PLNTACUL JUNIOR, art. 5346
Prosta konstrukcja zapobiega zbieraniu się grudek śniegu pod rakami. RSA- łatwe i szybkie dopasowanie rozmiaru. Dziesięciozębne raki doskonale sprawdzają się na oblodzonym terenie, podnoszona piętka oszczędzająca energię podczas wspinaczki. Tworzywo, z jakiego zostały wykonane przetestowano w temp.(-30 °C).
Materiał .........PP i PA
Waga .............1500 g x para
Rozmiary .......550 mm
Kolory ...........  szary, żółty
Sugerowana cena det.......279,00 PLNTACUL DONNA, art. 5333
Wersja graficzna dla kobiet. Dzięki specjalnej konstrukcji jest to dobry środek transportu, w każdych warunkach śniegowych. Szybka regulacja rozmiaru, wg rozmiarów europejskich od 33 –46,10 pochylenia stoku, łatwe i szybkie zapięcie, aluminiowy czołowy ząb, sześć stalowych zębów, regulowana pokrywa noska, bardzo lekkie.
Materiały ...............PP i PA
Waga ....................2100 g x para
Wymiary ................600 mm
Użytkownik kg ......do 70 kg
Sugerowana cena det.......399,00 PLNEXCURSION WALK, art. 5339
EXCURSION COMBI, art. 5340
EXCURSION STEP IN, art. 5341
Posiada kształt osy, który ułatwia trawersowanie na stromych podejściach. Zamienne kolce i zintegrowane przednie zęby zapewniają bezpieczną trakcję na zmrożonym śniegu i lodzie. Wiązanie zapewnia łatwą i szybką regulację poprzez jedynie jedną czwartą obrotu w całym zakresie. Na strome podejścia przewidziano regulację piętki. Silne, aluminiowe sworznie zapobiegają utracie energii przy stawianiu kroków. Model Excursion jest dostępny z trzema rodzajami wiązań:(automat, pół-automat, paski)i pasuje do każdego rodzaju obuwia.
Materiał ........Thermoplastic,Delrin
Waga ............1950 g x pair
Rozmiary ......620 mm
Kolory ............Walk: szary, ciemnoszary, żółty; Combi: żółty; Step-in:czarny
Sugerowana cena det......Walk: 569,00 PLN,Combi: 639,00 PLN, Step-in: 639,00 PLN
EXCURSION SET WALK (z kijkami), art. 5344
EXCURSION SET COMBI (z kijkami), art. 5343
EXCURSION SET STEP IN (z kijkami), art. 5345
Z kijkami ADVENTURE POLE, art. 5250
3 rodzaje wiązań, łatwe dopasowanie. Ekskluzywnie dla dostawców górskiego sprzętu i odzieży sportowej SALEWA oferuje nowe rakiety śnieżne z praktycznymi, wysokiej jakości kijkami teleskopowymi w atrakcyjnych pakietach.
Materiał ........PP i PA
Waga ............1500 g x para
Rozmiary ......550 mm
Kolory ............szary, żółty
Sugerowana cena det......Set Walk: 639,00 PLN, Set Combi: 719,00 PLN, Set Step-in: 719,00 PLNBIRKET DST M PANT, art. 18639
Ciepłe zimowe spodnie o ergonomicznym kroju, wykonane z materiału Durastretch z podszewką. Wodoodporne wstawki pod kolanami z Classic PTX. Wzmocnienia na wewnętrznych stronach nogawek. Odpinane szelki, zintegrowane getry,2 przednie kieszenie, 1 tylna kieszeń. Doskonałe spodnie na śnieg.
Kolory ...........ash, antracite, dark blue, walnut
Rozmiary ......44 – 56
Materiał .........DuraStretch heavy
Sugerowana cena det......529,00 PLNCRYSTAL 28 BACKPACK, art. 4533
Centralne mocowanie na buty narciarskie, duża kieszeń na łopatę przeciwśnieżną, dostęp do dolnej kieszeni z przodu plecaka, osobna kieszonka na apteczkę pierwszej pomocy, dwie zewnętrzne, siatkowe kieszenie po bokach, pasy kompresyjne.
Pojemność ......28 l
Waga ...............1160 g
Kolory .............red/anthracite, pineapple/anthracite, blue/anthracite
Sugerowana cena det......325,00 PLNGORE-TEX STRETCH GAITER, art. 2164
Ochraniacze o smukłym, dopasowanym kroju, elastyczny stretchowy materiał w celu lepszego dopasowania do buta, mocowanie do butów wykonane z mocnego materiału Hypalon; nowe zapięcie na stalowy haczyk. Z przodu zapinane na rzep, elastyczny ściągacz łatwy w użyciu jedną ręką.
Rozmiary ...M – L
Waga .........220 g
Materiał ......Gore-Tex 3L /Gore-Tex 3L Stretch /500D Cordura
Kolory ..........black /anthracite
Sugerowana cena det .....269,00 PLNDE LIGHT CARBON POLE, art. 5251
Termiczna osłona na rękojeści, 2-częściowy teleskop, lekki i wytrzymały.
Rozmiary .......62 – 140 cm
Waga .............370 g
Materiał .........Alu 7075 / Carbon
Kolor ..............biały
Sugerowana cena det......369,00 PLN

SALEWA jest wiodącym w Europie wszechstronnym specjalistą w sprzęcie górskim. Ponad 70 lat tradycji i doświadczenia zarówno inspiruje jak i zobowiązuje do stawiania coraz ambitniejszych celów. Grupa SALEWA to profesjonalnie zarządzana, rodzinna organizacja. Zatrudnia 700 pracowników.

Więcej informacji: www.salewa.com

SALEWA Polska Sp. z o.o., 31-135 Kraków, ul.Stefana Batorego 25
Tel.:+48 12 630 90 18, Fax.:+48 12 634 21 88

2008-03-05

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com