facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-05-30
 

Pucharu Polski na Czas i w Prowadzeniu

W drugi weekend kwietnia rozegrano pierwsze edycje Pucharu Polski na Czas i w Prowadzeniu.


W drugi weekend kwietnia rozegrano pierwsze edycje Pucharu Polski na Czas i w Prowadzeniu. Podobnie jak pierwsza edycja Pucharu Polski w Bulderingu, imprezy te zagościły w północnej części kraju: w Koszalinie i Gdańsku. Tegoroczną nowością było rozdzielenie tych, jak dotąd, razem współistniejących konkurencji, co z pewnością było wygodne dla organizatorów, a dość uciążliwe dla zawodników, startujących w obu konkurencjach. Ci ostatni musieli bowiem przemieścić się z Koszalina do Gdańska, co dla gości z południa stanowiło kolejne godziny tułaczki pociągami lub samochodami. Areną obu imprez były sztuczne ścianki wspinaczkowe usytuowane w dużych centrach handlowych. Organizatorzy obu imprez stanęli na wysokości zadania, zadbali o wzorowy przebieg zawodów, ich dobrą oprawę i sprawną organizację.
Na zawody w Koszalinie, rozgrywane w konkurencji na czas, przyjechało 11 panów i 6 pań. W zmaganiach mężczyzn zwyciężyli młodzi zawodnicy, którym udało się pokonać bardziej doświadczonych kolegów. Jakub Jodłowski i Łukasz Świrk mieli lepsze czasy od Łukasza Müllera i Łukasza Smagały, rozdzielając miedzy sobą dwa pierwsze miejsca. W zmaganiach kobiet obyło się bez niespodzianek: zwyciężyła Edyta Ropek, drugie miejsce zajęła Monika Prokopiuk, a trzecie Marta Lenartowicz.

Gratulacje za sprawne przeprowadzenie imprezy należą się organizatorom zawodów – członkom Klubu Wysokogórskiego Koszalin, podziękowania za wsparcie zawodów kierujemy zaś do sponsorów: firmy Marketing Consulting Sp. z o.o. oraz firmy Hannah.

Od tego roku Puchar Polski na Trudność, dostosowując się do zmian międzynarodowych zaproponowanych przez UIAA, zmienił nazwę swojej konkurencji wspinaczkowej na Puchar Polski w Prowadzaniu (swoją drogą zaproponowana nazwa brzmi w naszym języku niezbyt fortunnie). W Gdańsku byliśmy zatem świadkami pierwszego w historii Pucharu Polski o takiej nazwie. Organizatorami zawodów byli Gdański Serwis Wspinaczkowy Zanik Team oraz Wspinalnia Alfa. Na imprezę przyjechało 34 zawodników z różnych części Polski. Zawody składały się z trzech rund: eliminacyjnej, półfinałowej i finałowej, a całość zmagań była rozgrywana w jeden dzień, więc zawodnicy, zwłaszcza ci z krajowej czołówki, musieli się sporo nawspinać. W zmaganiach kobiet bardzo wyrównaną walkę w finale stoczyły Kinga Ociepka i Agata Wiśniewska – obu dziewczynom udało się ukończyć drogę finałową, niestety dla Agaty o ostatecznym wyniku zdecydowały rezultaty osiągnięte we wcześniejszych rundach, gdzie Kinga miała lepszy wynik. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Jurek z Warszawy. W rywalizacji męskiej sporą niespodzianką było nie zakwalifikowanie się do rundy finałowej zeszłorocznego zdobywcy Pucharu Polski Marcina Wszołka. Zresztą stawka w męskiej czołówce była inna niż ta, do której się przyzwyczailiśmy. Puchar Polski w Gdańsku „zgarnął” Rafał Porębski, drugie miejsce wywalczył Łukasz Müller, a trzecie miejsce zdobył Marcin Mach. Całość zawodów była relacjonowana na żywo w Internecie w serwisie www.zanik.pl, w postaci przekazu obrazu i live czatu. Kierujemy gratulacje dla organizatorów i podziękowania za wsparcie zawodów dla sponsorów: firm Hi Mountain i Trek.

Mężczyźni prowadzenie:
1. Rafał Porębski 100.00
2. Łukasz Müller 80.00
3. Marcin Mach 65.00

Kobiety prowadzenie:
1. Kinga Ociepka 100.00
2. Agata Wiśniewska 80.00
3. Katarzyna Jurek 65.00

Mężczyźni czas:
1. Jakub Jodłowski 100.00
2. Łukasz Świrk 80.00
3. Łukasz Müller 65.00

Kobiety czas:
1. Edyta Ropek 100.00
2. Monika Prokopiuk 80.00
3. Marta Lenartowicz 65.00

4 (143) 2006

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-30
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-24
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – Everest Ski Challenge

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-18
GÓRY
 

4270 km w 55 dni czyli FKT na PCT

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com