facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-02-18
 

Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu. Dziś ostatni dzień zapisów!

Już w tę sobotę – 18 lutego odbędzie się Puchar Zakopanego na jedynych w Polsce terenach narciarskich o charakterze alpejskim. Udział może wziąć każdy, ale trzeba się spieszyć – dzisiaj ostatni dzień zapisów!

By wziąć udział w tegorocznym Pucharze Zakopanego na Kasprowym Wierchu należy zapisać się na stronie www.zakopane.pl. Doświadczeni i aktywni narciarze, osoby stęsknione za sportową rywalizacją, a także amatorzy – przekrój zawodników co roku jest szeroki. Na wszystkich czekają medale, dyplomy i inne nagrody, w tym samochód.


Wydarzenie rozpocznie się 18 lutego o godz. 7.00 otwarciem biura zawodów przy dolnej stacji PKL w Kuźnicach, a zakończy około godz. 14.30 wręczeniem nagród. W losowaniu wezmą udział wszyscy zawodnicy, niezależnie od zajętego miejsca.


PKL Kasprowy Wierch wagonik kolei


- Puchar Zakopanego został zainspirowany Pucharem Świata w Konkurencjach Alpejskich. Spośród trzech lokalizacji rodzimych zawodów, to właśnie na Kasprowym Wierchu uczestnicy poczują się jak w Alpach – trasy są zróżnicowane, pokryte naturalnym śniegiem i odpowiednio przygotowane, zgodnie z wytycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest to miejsce, które odegrało bardzo ważną rolę w historii polskich sportów zimowych – zawody narciarskie odbywały się tutaj już w latach 30. ubiegłego wieku – mówi Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.


Cykl zawodów w slalomie gigancie, składających się na Puchar Zakopanego, oprócz „świętej góry narciarzy“ obejmuje jeszcze dwie lokalizacje – Polanę Szymoszkową i Harendę. Pierwsze etapy rywalizacji odbyły się już 14 i 15 stycznia na Polanie Szymoszkowej, a finał będzie miał miejsce 25 lutego na stromych stokach Harendy. Tego dnia poznamy zwycięzców, przyznane zostaną puchary i nagrody, w tym samochód – nagroda specjalna. By ją wygrać trzeba wystartować we wszystkich 4 zawodach tej edycji Pucharu, zwyciężyć w swojej grupie wiekowej lub uzyskać jedną z 5 „dzikich kart“ oraz wziąć udział w dodatkowym slalomie.


Organizatorem wydarzenia jest Zakopiańskie Centrum Kultury oraz stacje narciarskie PKL Kasprowy Wierch, Polana Szymoszkowa i Harenda.


Trasy na Kasprowym Wierchu - Gąsienicowa i Goryczkowa to położone najwyżej w Polsce tereny narciarskie. Gąsienicowa ma 1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień, a Goryczkowa ponad 2 km długości i aż 600 m różnicy wzniesień. Obie obsługiwane są przez wyciągi krzesełkowe. Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia natomiast jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa.


Trasy Goryczkowa i Gąsienicowa są obecnie bardzo często wybierane przez zawodowych narciarzy jako miejsce treningów, swoje umiejętności ćwiczą tu m.in. Andrzej Bargiel, Jędrzej Dobrowolski, Andrzej Osuchowski czy Jerzy Płonka. Jeszcze w tym roku - 18 marca, na „świętej górze narciarzy“ Dariusz Duda spróbuje pobić rekord prędkości w jeździe na nartach. Najlepszy wynik należy obecnie do Jacka Niklińskiego i wynosi ponad 180 km/h.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.


Zapraszamy do kontaktu:


Luiza Rosłon
media@pkl.pl
512 643 009


Sklep Albo To


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com