facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-23
 

Puchar Świata we włoskim Daone

Już w ten weekend odbędzie się czwarta edycja Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Tym razem zmagania zawitają na słynną zaporę wodną we włoskiej dolinie Val di Daone.
Czwarta odsłona Pucharu Świata, a zarazem ostatnia na kontynencie europejskim, zawita w ten weekend do włoskiej doliny Daone, na jedną z najbardziej wymagających ścian do czasówek. Zawody tradycyjnie odbędą się na potężnej zaporze wodnej, na której ułożone są 28-metrowe drogi wspinaczkowe.

W zawodach udział weźmie siedmiu reprezentantów Polski, na czele z zawodniczką Alpinus Azoty Tarnów Team Edytą Ropek, która w ostatnich dwóch latach królowała na tamie zwyciężając puchary i ustanawiając nowe rekordy szybkości. W skład reprezentacji wchodzą również Monika Prokopiuk z Skarpy Lubin, Klaudia Buczek z MKS Tarnovia, Łukasz Świrk z SMG Lubin, Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów i Tomasz Oleksy z MKS Tarnovia. 


Libor Hroza i Edyta Ropek - zwycięzcy PŚ w Daone w 2009 roku. Fot. A. Kamiński

W sobotę o godzinie 12.00 odbędą się eliminację czasówek, na godzinę 16.00 przewidziane są biegi 1/8 finału. W niedzielę odbędzie się właściwy finał, zaczynając od biegów w ósemce, które rozpoczną się o godzinie 13.30. Zawody w Daone to również wielki wspinaczkowy piknik rodzinny, którego główną atrakcją są zawody na czas dla dzieci Spider Kids. Ta położona wysoko w górach dolina, przez dwa dni ożywa za sprawą miłośników tej dyscypliny sportu, którzy licznie przybywają, by oglądać zmagania najlepszych na świecie wspinaczy na czas. 

Zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl od zawodów Rock Master w Arco cały czas przebywa we Włoszech, niestety dochodzące do 41 stopni upały dają się również we znaki wspinaczom. Jak komentowała po środowym treningu na tamie „Zapora usytuowana jest w górskiej dolinie na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza, w dolinie jest dużo chłodniej niż to było w Arco. W czerwcu mieliśmy zgrupowanie kadry na tamie, podczas którego udało mi się zrealizować pięć treningów. Uzyskiwane czasy pozwalają optymistycznie patrzeć na te zawody. Liczę na dobry start.” – powiedziała Ropek. 

Przy okazji Pucharu Świata seniorów, również w tym roku zorganizowany zostanie puchar we wspinaczce na czas osób niepełnosprawnych. Będzie to druga tegoroczna edycja tych zawodów, pierwsza odbyła się w maju w rosyjskim Ekaterinburgu.

Lista uczestników: www.ifsc-climbing.org
Informacje i program zawodów: www.ifsc-climbing.org

Źródło: www.edytaropek.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com