facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-03
 

Puchar Polski Juniorów we wspinaczce sportowej Pawłowice - Jastrzębie-Zdrój

Pierwotny termin rozegrania pierwszej tegorocznej eliminacji PPJ (10 kwietnia) nieszczęśliwie zbiegł się z katastrofą lotniczą i Żałobą Narodową i został przeniesiony na drugą połowę września.
Niestety miało to prawdopodobnie wpływ na niską frekwencję (około 40 zawodników). Na szczęście kilkunastu stałych bywalców oraz kilkunastu nowicjuszy zjawiło się i zawody stały na dobrym poziomie.

W sobotę, jak zwykle w czasówkach, najwyższy poziom był w kategorii juniorów. W tej kategorii nasi medaliści z Mistrzostw Świata w Szkocji (Aleksandra Rudzińska „SKARPA LUBLIN” i Marcin Dzieński „MKS PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW”) musieli uznać wyższość swych krajowych rywali. Dzięki ostrej rywalizacji Karina Mirosław z czasem 28,98 oraz Rafał Hałasa z czasem 22,11 (oboje „SKARPA LUBLIN”) wygrali swoje kategorie uzyskując najlepsze czasy wśród kobiet i mężczyzn. Bezkonkurencyjni w każdym biegu byli także zwycięzcy w juniorach młodszych: Izabela Janis „MKS PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW” oraz Jakub Kozłowski „SKARPA LUBLIN”.

W niedzielę emocje były równie wielkie, gdyż znów rankingowi przodownicy na ogół musieli uznać wyższość swych rywali. Mimo że w eliminacjach szło wszystko po ich myśli, finały niejednokrotnie były popisem, jak się wydawało, zawodników drugoplanowych. Z aktualnych Mistrzów Polski tylko Kamil Mazur „KW JASTRZĘBIE – ZDRÓJ” wspiął się na najwyższy stopień podium. Rewelacyjnie spisał się debiutant Krzysztof Szalacha z „RZESZOWSKIEGO KLUBU WYSOKOGÓRSKIEGO” oraz Adrian Chmiała z Bielska – Białej, którzy zdecydowanie wyprzedzili swych rywali. Niezbyt gościnne dla swych przeciwniczek okazały się także dziewczęta z KW Jastrzębie – Zdrój Karolina Kozera i Patrycja Nalepa, które wygrały swe kategorie wiekowe. Na uwagę zasługuje także występ Małgorzaty Rudzińskiej, która  mimo braku konkurencji w kategorii młodzieżowców dzielnie się wspinała dając dowód na to, że zawody to fajna sprawa, a wspinanie sportowe może przynosić wiele radości.

Podsumowując należy stwierdzić, że obecnie w czasówkach królują Lublinianie, a w prowadzeniu Jastrzębianie. Miejmy nadzieję, że kolejne eliminacje zgromadzą większą ilość zawodników, co wpłynie na podniesienie poziomu sportowego zawodów i odkryje nowe talenty wspinaczkowe.
W imieniu organizatorów dziękujemy tym, którzy byli, startowali, kibicowali, pomagali i organizowali.

Zawody tworzyli:
POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU, KLUB WYSOKOGÓRSKI JASTRZĘBIE – ZDRÓJ, GMINNY OŚRODEK SPORTU PAWŁOWICE, MOSiR JASTRZĘBIE – ZDRÓJ, GMINA PAWŁOWICE, SZKOŁA WSPINACZKOWA HALINY I JACKA CZECH „W SKALE”, HiMOUNTAIN, MILO, LHOTSE, CLIMBON, HURTOWNIA FATRA – TENDON, UNI-SPORT, MAMMUT, hipointer.tv, tripoint, liczna grupa wolontariuszy.

Dziękujemy!

JACEK CZECH „W SKALE”

Pełne wyniki na: www.pza.org.pl
 Czasówki
 Czasówki
 Czasówki
 Czasówki
 Czasówki
 
 Czasówki
 Trudność
 Trudność
 Trudność
 Trudność
 
 Trudność
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com