facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-03
 

Puchar Pilska 2009 - relacja z zawodów

W ostatni dzień stycznia rozegrano w Beskidzie Żywieckim Puchar Pilska. Zawody były dla kadry narodowej zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy.
Pogoda była "tradycyjna" - w kopule szczytowej Pilska mgła i wiatr. Warunki śnieżne zmienne - powyżej górnej granicy lasu dobre, w lesie im niżej tym gorsze.

Trasa seniorów, weteranów i nestorów liczyła ok. 1600 m przewyższenia i ok. 17 km długości. Składała się z pięciu podbiegów, przy czym każdy kolejny był stromszy. Zawodnicy przebiegali trzykrotnie przez kopułę Pilska. Trasa była poprowadzona częściowo po słowackiej stronie masywu.

W biegu zespołowym seniorów zwyciężyli Szymon Zachwieja i Jacek Żyłka - Żebracki przed zespołem Jakub Przystaś - Mariusz Wargocki. Trzecie miejsce zajął zespół Andrzej Bargiel - Tomasz Brzeski, który na metę przybył jako drugi, ale został przez jury ukarany karą 30 sekund za przyjęcie pomocy z zewnątrz. To przesądziło o spadnięciu zespołu na trzecią pozycję, mimo, że nałożona kara czasowa była najmniejsza z możliwych. Można jednak podziwiać Andrzeja Bargiela, który po złamaniu narty pożyczył od kibicującej koleżanki nartę i ukończył na niej bieg z dobrym wynikiem, choć pożyczona narta nie dawała mu możliwości zapięcia wiązania do zjazdu.

Wyniki w pozostałych kategoriach nie były niespodzianką. W kategoriach młodzieżowych (bieg indywidualny) zwyciężyli Paulina Figura i Piotr Grzegorzek. W kategorii seniorek (która na PPi 2009 obejmowała też międzynarodową kategorię juniorek), zwyciężyły byłe zawodniczki (które w tym sezonie startują jako amatorki) - Aleksandra Dzik i Agnieszka Solik, na drugiej pozycji uplasowały się Anna Figura i Julia Wajda (międzynarodowa kategoria juniorek), a na trzeciej amatorki Dominika Kasieczko i Agnieszka Szymaszek.

Zawody były dla kadry narodowej zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy. Pierwsze cztery zespoły męskie to zespoły składające się z zawodników kadry narodowej. Pomimo wysokiej formy wszystkich, na ME 2009 pojedzie tylko pięciu najlepszych seniorów. Przyczyna prozaiczna - brak środków na sfinansowanie wyjazdu wszystkich. Skład polskiej reprezentacji uzupełnia młodzież - dwie juniorki i jeden kadet oraz nasza najlepsza seniorka.

Źródło: PZA
 Puchar Pilska 2009
 Puchar Pilska 2009
 Puchar Pilska 2009
 Puchar Pilska 2009
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com