facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-12-10
 

Przygotuj się na zimę!

Wielki powrót wełnianych swetrów! Modne, ciepłe, praktyczne sprawią, że łatwiej będzie przetrwać zimę. To również idealny prezent świąteczny dla osób, które docenią jego właściwości. Poznaj wełniane propozycje Fjällräven, łączące nowoczesny szwedzki design z najlepszą jakością.  

Naturalny i niezwykle praktyczny materiał

Wełna to naturalny materiał, ogrzewający nas od tysięcy lat. Skręcone, puste włókna zatrzymują znaczną ilość powietrza, zapewniając doskonałą termoizolację, nawet gdy są wilgotne. Pod naporem sztucznych tkanin wielu z nas zapomniało, że to właśnie naturalna wełna pomaga regulować temperaturę ciała – cecha ta jest szczególnie ważne, gdy wykonujemy na zmianę lżejszą i cięższą aktywność fizyczną. Dodatkowym jej atutem jest lekkość i odporność na zanieczyszczenia. Oznacza to, że odzież wełniana wymaga rzadszego prania w porównaniu z ubraniami z materiałów syntetycznych. O tym jak ważna to właściwość nie trzeba przekonywać żadnego z miłośników dalekich podróży, podczas których nie ma możliwości skorzystania z pralki. 
 

Wełniane ABC

W zależności od przeznaczenia marka Fjällräven, w swoich produktach, wykorzystuje różne rodzaje wełny:

 

  • Wełna typowa – uzyskiwana z sierści owiec. Jest trwała, miękka i ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Mogą one różnić się w zależności od sposobu tkania, który pozwala uzyskać delikatniejszy lub bardziej przewiewny materiał.
  • Wełna owcza – pochodzi z pierwszego strzyżenia młodej owcy. Jest wyjątkowo miękka i posiada wiele zastosowań. W przypadku tego typu wełny również możliwe są różne sposoby tkania.
  • Wełna merynosów – pochodzi od owiec merynosowych, jest niezwykle miękka i cienka. Często wykorzystuje się ją do produkcji odzieży noszonej blisko skóry. 

 

Aby zachować długą żywotność swoich ubrań, sprawdź jak pielęgnować odzież wełnianą: http://www.fjallraven.pl/pielegnacja-odziezy-welnianej  Shepparton Sweater

100% wełny jagnięcej

Rozmiary: XS-XXL

Cena: 429 zł 

 Övik Knit Sweater

100% wełny owczej

Rozmiary: XS-XXL

Cena: 649 zł

 Frost Sweater

100% wełny owczej

Rozmiary: XS-XL

Cena: 689 zł

 Sörmland Roundneck Sweater W 

100% wełny jagnięcej

Rozmiary: XS-XL

Cena: 649 zł 
materiały prasowe

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com