facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-02
 

Przed nami prawdziwe święto gór - 8 Krakowski Festiwal Górski

Najlepsi wspinacze, wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy i doskonałe kino górskie - to wszystko w dniach 3 - 5 grudnia na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim.
W ciągu trzech dni w Krakowie, w sali widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego, gościć będzie wielki alpinistyczny świat. 

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Wśród gwiazd pojawi się m.in. Catherine Destivelle (pierwsza dama francuskiego alpinizmu, ikona kobiecej wspinaczki), Adam Ondra (wybitnie utalentowany 17-letni wspinacz, który ma na swoim koncie najlepsze przejścia skalne i wielkościanowe na świecie) oraz Robert Jasper (jeden z najlepszych wspinaczy lodowych i mikstowych na świecie). Polscy goście festiwalu będą reprezentowani m.in. przez Kingę Baranowską, Piotra Pustelnika, Artura Hajzera, Krzysztofa Langa oraz Martynę Wojciechowską

Krakowski Festiwal Górski od początku swojego istnienia nieodłącznie był związany z obrazem. Jak co roku na ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli śledzić wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2010. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także Międzynarodowy Konkurs Filmowy – zobaczymy najlepsze obrazy z całego świata. Dla miłośników krótkich form filmowych przygotowany jest konkurs „Górski ekspres”.

Tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” - nagroda środowisk alpinistycznych za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej. 

Na 8. KFG nie zabraknie również interaktywnych kursów lawinowych, paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach oraz gorących dyskusji o ekologii. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną emocjonujące Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Bardzo ważnym elementem festiwalu będą targi sprzętu i odzieży outdoorowej.

KFG to prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić!

Dorota Dubicka/KFGKiedy: 3-5 grudnia, start o godz. 16.00
Gdzie: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl

Organizatorzy:  Uniwersytet Ekonomiczny, wspinanie.pl, Góry, TKN Wagabunda

Partnerzy:
SAPR, KW Kraków Sponsorzy
 Patroni medialni
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com