facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-06
 

Promocja przewodnika po Gorganach (23 października, Kraków)

Udostępniać czy chronić - pod tym właśnie hasłem odbędzie się 23 promocja pierwszego od czasów Henryka Gąsiorowskiego (lata 30. XX w.) przewodnika po Gorganach autorstwa Dariusza Dyląga.


Udostępniać czy chronić - pod tym właśnie hasłem odbędzie się 23 października 2008 r. (czwartek), o godz. 17:30, w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, przy ul. Jagiellońskiej 6, promocja pierwszego od czasów Henryka Gąsiorowskiego (lata 30. XX w.) przewodnika po Gorganach autorstwa Dariusza Dyląga.

Miejsce:  Kraków, COTG PTTK, ul. Jagiellońska 6
Termin:  23 października 2008 r. (czwartek), o godz. 17:30

Książka, wydana nakładem Oficyny Wydawniczej REWASZ w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, liczy 368 stron formatu B6, zwiera 52 zdjęcia barwne, 136 zdjęć oraz ilustracji czarno-białych w tekście, 16 mapek i szkiców sytuacyjnych; panoramy z Mołody, Popadii, Sywuli, Płoski, Syniaka, Kruhłej Młaki i Taupisza. Opisuje Gorgany całościowo; po obu stronach karpackiego wododziału.

Na promocję autor zaprosił swoich ukraińskich i czeskich przyjaciół, z którymi w tym sezonie znakował gorgańskie szlaki. Zapoznamy się także z częścią eksponatów, które naocznie zaświadczą o historii i zagospodarowaniu Gorganów. W programie przewidziano krótką prezentację multimedialną (z materiałem filmowym z ostatnich deszczowych wypadów w Gorgany). Całość poprowadzi, grając na trembicie i śpiewając spiwanki, pierwsza huculska para Rzeczypospolitej – Justyna i Piotr Kłapytowie.

Więcej: www.e-gory.pl

Źródło:

2008-10-06

(kg)
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com