facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-01-16
 

Projekt "28 marzeń" z nagrodą Plebiscytu Przeglądu Sportowego

Podczas 85. Gali Mistrzów Sportu sponsorowany przez SALEWA projekt 28 marzeń wyróżniony został statuetką Czempiona w kategorii kategorii „Sport bez barier - Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Intelektualnie”, W ramach projektu dziewięcioro wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie od sierpnia ubiegłego roku zdobywa Koronę Gór Polski. Towarzyszą im opiekunowie oraz ambasadorowie akcji w tym przedstawiciele Oberalp Polska - Jarosław Daniel i Łukasz Śleziński oraz sportowcy związani z marką – Justyna Kowalczyk, Kinga Baranowska i Magdalena Kozielska.

Fot. materiały prasowe Salewa

 

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał sił do walki” – słowa Paula Michaela Zulehnera to motto niezwykłego projektu, który pokazuje, że ludzie z niepełnosprawnością chcą i mogą żyć na równych prawach ze światem zdrowych. Dziewięciorgu wychowankom i szóstce ich opiekunów nie brakuje ani odwagi, by marzyć ani sił, by o te marzenia zawalczyć. Od sierpnia 2019 roku zdobywają stopniowo Koronę Gór Polski – grupę 28 szczytów wszystkich pasm górskich w kraju ustanowioną w 1997 roku. Łącznie to ponad 30 000 metrów n.p.m., które uczestnicy projektu zamierzają pokonać w przeciągu dwunastu miesięcy. Do tej pory idzie im to znakomicie: od zdobycia pierwszej na liście Biskupiej Kopy w Górach Opawskich grupa utrzymuje świetne tempo i jest już za półmetkiem. Po przerwie zimowej czekają kolejne wyzwania, finałowe 12 szczytów.

 

Pomysł i sposób realizacji projektu postanowił docenić Przegląd Sportowy organizujący wraz z telewizją Polsat doroczny Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Polski. Podczas odbywającej się na początku stycznia gali projekt „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt” uhonorowany został w kategorii „Sport bez barier - Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Intelektualnie”. Zarówno dla pomysłodawcy projektu - Romana Jankowskiego, jego współtwórców - Grzegorza Mikuły i Małgorzaty Ziemby, jak i całej drużyny to niezwykle ważne wyróżnienie.

 

Fot. materiały prasowe Salewa

 

Wierzymy, że można nie używać porównań my - zdrowi, oni - chorzy. Niepełnosprawni - czy to ruchowo, czy intelektualnie - to nie "inni". Takie osoby chcą żyć na równi ze światem ludzi zdrowych. Są to osoby bardzo zdolne, które mogą i chcą podejmować różne wyzwania. Wystarczy im pomóc, zaprosić do aktywności, pokazać coś innego. Projekt 28 marzeń ma wiele aspektów, od społecznego i kulturowego przez zdrowotny po nawet duchowy, ale przede wszystkim ma na celu realizację marzeń. Dzięki niemu nasi wychowankowie poznają zupełnie nowe miejsca w Polsce, oglądają świat z górskiej perspektywy, spotykają życzliwych ludzi, a co najważniejsze - przekonują się, że ich ograniczenia nie przekreślają realizacji obranych celów. W ramach projektu chcemy o tym mówić głośno i podpowiadać, jak każdy z nas może pomagać osobom z niepełnosprawnością. Ta nagroda ma dla nas ogromną wartość. Jesteśmy przeszczęśliwi, dumni i wciąż lekko nie dowierzamy” – komentuje Roman Jankowski.

 

Dla specjalizującej się w sportach górskich marki SALEWA współpraca przy projekcie to zaszczyt. Jak mówi Jarosław Daniel dyrektor Oberalp Polska:

 

„Od lat działamy z najlepszymi sportowcami górskimi w kraju, wyposażając ich w wysokiej klasy sprzęt i wspierając w drodze na kolejne szczyty. Gdy otrzymaliśmy propozycję uczestnictwa w projekcie, nie mogliśmy odmówić – znakomicie wpisuje się on w DNA naszej marki. Towarzyszyłem podopiecznym Romana podczas pierwszej wyprawy i muszę przyznać, że poradzili sobie oni rewelacyjnie. Życzę każdemu pełnosprawnemu, żeby był tak sprawny jak oni.”

 

Wiosną ponownie ruszamy na szlak – trzecia wyprawa zaplanowana jest na kwiecień, a ostatnia, czwarta na wrzesień. W ramach jednej wyprawy drużyna zdobywa kilka szczytów. Finalny punkt programu to wejście na Rysy (2499 m n.p.m.). Zachęcamy do kibicowania projektowi na jego oficjalnej stronie na Facebooku!

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com