facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-16
 

Press Challenge 2008

IV już edycja Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Adventure Racing odbędzie się w najbliższy weekend na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

IV już edycja Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Adventure Racing odbędzie się w najbliższy weekend na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 
Doskonała zabawa i pozytywna adrenalina to główne cele przyświecające Mistrzostwom Press Challenge. O popularności zawodów świadczy duże zainteresowanie wśród dziennikarzy. Zeszłoroczna edycja rajdu - Press Challenge 2007 zgromadziła na starcie reprezentantów z ponad dwudziestu redakcji z całego kraju. Podczas tegorocznych Mistrzostw, w Parku Krajobrazowym Dolinek Podkrakowskich, nad bezpieczeństwem uczestników sportowej rywalizacji czuwać będą doświadczeni instruktorzy.

Adventure Racing to tzw. rajd przygodowy. Polega on na przejściu 12-kilometrowej trasy, podczas której uczestnicy mają do wykonania różnego typu zadania survivalowe. Dziennikarze z całego kraju co roku gromadzą się na mistrzostwach, by sprawdzić nie tylko swoją odwagę i wytrzymałość fizyczną, ale także spryt i logiczne myślenie. To dzięki połączeniu tych cech oraz umiejętności współpracy w grupie, zespoły dziennikarzy są w stanie pokonać wyznaczone przez organizatorów trasy. Uczestnicy zwykle przez cały dzień zmagają się z czasem i zmęczeniem. Dlatego też koniecznością jest kooperacja w ramach swojego zespołu.

Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji zawodów najlepsza okazała sie reprezentacja redakcji Magazynu Góry w składzie: Bartłomiej Latasiewicz i Michał Mysza.Największe i najbardziej znane zimowe zawody Adventure Racing w Europie to BERGSON WINTER CHALLENGE, w których udział biorą profesjonalni sportowcy.
Główny sponsor i partner mistrzostw, firma BERGSON, w myśl hasła INSPIRUJĄ NAS WYZWANIA, stara się popularyzować aktywny wypoczynek poprzez łączenie sportowej rywalizacji z dobrą zabawą. Od kilku lat producent opiekuje się również grupą wybitnych polskich sportowców i podróżników, którzy tworzą BERGSON Team.

2008-10-16

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com