facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-09-29
 

Powrót The North Face Summit Series. Z dala od schematów.

Innowacyjne rozwiązania, najnowsze technologie i nowatorskie podejście do rozwoju kultowej linii odzieży wysokogórskiej.Po rocznej przerwie na rynek powraca kultowa linia odzieży wysokogórskiej The North Face Summit Series. Od 15 października w wybranych sklepach, w ograniczonej ilości i przez określony czas, dostępne będą produkty, przy których tworzeniu marka wykorzystała swoje najbardziej zaawansowane technologie i rozwiązania. W przypadku nowej linii Summit Series The North Face w zdecydowany sposób zrywa z rynkowymi schematami związanymi z designem, procesem rozwoju i dystrybucji produktów.

 

„Stworzyliśmy to dla siebie i naszych sportowców. Podeszliśmy do projektu w nowy, kreatywny sposób. Naszym celem było wybranie najmniej wydeptanej ścieżki na każdym etapie rozwoju produktu. Ta niezwykła linia odzieży to efekt końcowy tego podejścia.” – tłumaczy Joe Vernachio, wiceprezes do spraw produktu The North Face.

 

Linię Summit Series, wprowadzoną na rynek w 2000 roku, od samego początku tworzą topowe produkty The North Face, projektowane z myślą o wspinaczce wysokogórskiej. Rozwój technologii stał się dla marki okazją do stworzenia tej klasycznej linii od podstaw, w zupełnie nowatorski sposób.

 

Inspirowane potrzebami sportowców

 

Członkowie działu badań i rozwoju The North Face przy projektowaniu linii Summit Series kierowali się trzema wytycznymi:

- Poszanowania dla kultury środowiska wspinaczkowego i otoczenia, w którym się rozwija

- Inspirowania sportowców poprzez design i funkcjonalność produktów

- Rozwoju dzięki innowacji i wykorzystaniu najnowszych technologii

 

We wszystkie etapy rozwoju produktów zaangażowani zostali wspinacze wspierani przez markę. Wszystko zaczęło się od pytania: Co wchodzi w skład idealnego zestawu odzieży?

 

„Zwróciliśmy się bezpośrednio do sportowców, by określili co potrzebne jest im w czasie większości wypraw. Odpowiedź była prosta - potrzebują sześciu warstw, które wykorzystywane są w zależności od warunków panujących w wyższych partiach gór.” - tłumaczy Vernachio.

 

Te sześć warstw oznaczonych odpowiednio nazwami L1, L2, L3, L4, L5 i L6 tworzy w sumie 8 produktów dostępnych w wersjach męskich i damskich. 

 

 

L1

 

Koszulka i spodnie warstwy podstawowej, przylegającej do ciała. Na poziomie samego materiału w odpowiednich miejscach rozmieszczone zostały strefy o większej zdolności do odprowadzenia wilgoci z powierzchni skóry. W połączeniu z zaawansowanym procesem tkania pozwoliło to na stworzenie produktów z minimalną liczbą szwów i o doskonale dopasowanym kroju.

 


L2

 

To kurtka warstwy pośredniej wykonana z jednego kawałka materiału Polartec® Thermal Pro® z niezwykle wytrzymałą warstwą zewnętrzną Hardface®. Dzięki współpracy z Polartec® w odpowiednich miejscach stworzone zostały strefy o zwiększonej zdolności do odprowadzania pary wodnej, bez konieczności łączenia elementów z materiałów o zróżnicowanych właściwościach.

 

 

L3

 

Ultra – lekka kurtka warstwy pośredniej z wypełnieniem puchem o sprężystości 800 cui (z certyfikatem RDS). Dzięki wykorzystaniu opracowanej przez The North Face technologii FuseForm™ warstwa zewnętrzna wykonana została z jednego kawałka materiału, w którym wybrane miejsca cechują się zwiększoną wytrzymałością. Liczba szwów jest przy tym sprowadzona do minimum. W procesie nadrukowywania koloru na materiał zużywana jest znacznie mniejsza ilość wody niż w przypadku tradycyjnych technik farbowania.

 

 

L4 

 

Kurtka warstwy pośredniej z syntetycznym wypełnieniem ThermoBall™, które zachowuje swoje właściwości izolacyjne nawet po zamoknięciu. Innowacyjny kształt komór zapobiega przesuwaniu się włókien ThermoBall™ i pozwala na stosowanie jedynie horyzontalnych przeszyć. Takie rozwiązanie zdecydowanie zmniejsza liczbę tzw. „zimnych punktów”, a wraz ze zwiększoną ilością materiału izolującego sprawia, że jest to najcieplejsza kurtka ThermoBall™ jaką dotychczas wyprodukowano.

 

 


L5

 

Najbardziej zaawansowane kurtka i spodnie warstwy zewnętrznej jakie stworzone zostały kiedykolwiek przez The North Face. Przy ich produkcji wykorzystany został wodoodporny i oddychający materiał z membraną DryVent™ 3L, w którym - dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii FuseForm™ - już na etapie produkcji stworzone zostały strefy o zróżnicowanej odporności na rozdarcia i przetarcia.  W ten sposób liczba szwów sprowadzona została do minimum, co korzystnie wpływa na wagę, krój i właściwości kurtki.

 


L6

 

Kurtka „zjazdowa” z wypełnieniem puchem o sprężystości 800 cui (z certyfikatem RDS). Komory są stapiane, a nie przeszywane, a ich kształt zapewnia jeszcze lepsze właściwości izolacyjne. Dzięki technologii FuseForm™ warstwa zewnętrzna wykonana została z jednego kawałka materiału, który ma zwiększoną wytrzymałość w wybranych miejscach.

 

 

 

Summit Series – nowa droga

 

Głównym założeniem przy tworzeniu nowej linii Summit Series było pójście całkowicie nową drogą. Projekt wymyka się tradycyjnym schematom obowiązującym na rynku, zarówno jeżeli chodzi o czas poświęcony na jego rozwój, jak i liczbę produktów tworzących linię, czy ich dostępność.

 

 

The North Face®, należący do VF Corporation, Inc., powstał w 1968 roku w San Leandro w Kalifornii. Firma oferuje najbardziej zaawansowane technicznie produkty wspinaczom, sportowcom wytrzymałościowym, miłośnikom gór i sportów zimowych oraz odkrywcom. Produkty firmy sprzedawane są w sklepach dedykowanych podróżnikom, wspinaczom, narciarzom i snowboardzistom, sieciach sklepów sportowych oraz z odzieżą outdoorową.  

Więcej informacji o The North Face® znajdą Państwo na: www.thenorthface.eU

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-08-16
SPRZĘT
 

Zintegrowany system do gotowania Primus Lite+

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com