facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-30
 

POWER STRETCH HiMountain

Ciepła bielizna o dużych zdolnościach izolacyjnych, czyli Polartec Power Stretch.

OPIS

Cały komplet to góra i dół, czyli bluza i kalesony. Przedstawiam ten zestaw, gdyż od pół roku my, ratownicy cieszymy się, że jesteśmy w posiadaniu takowych kompletów. Ten wyrób to kontynuacja serii Expert Series. Ciepła bielizna o dużych zdolnościach izolacyjnych, czyli Polartec Power Stretch. Zewnętrzna strona tej dzianiny jest gładka, wewnętrzna zaś to miękki i miły w dotyku meszek, jak w tradycyjnym polarze. Oprócz tego jest niebywale rozciągliwa we wszystkich kierunkach. Góra, czyli bluza THERMIC ZIP NECK ma krój przylegający do ciała. Golf zapinany jest na zamek błyskawiczny z listwą zabezpieczającą przez przewiewaniem, prócz tego posiada zabezpieczenie pod szyją, chroniące brodę przed kontaktem z końcówką suwaka. Góra stójki posiada wywinięcie na delikatniejszą stronę materiału, podnoszące komfort użytkowania. Kieszonka na piersi, również zamykana jest na pionowy suwak. Zamki są miękkie i delikatne, firmy YKK. Suwaki zamków mają bardzo poręczne uchwyty, ułatwiające zapinanie i odpinanie. Bluza ma wydłużony półokrągły tył, zakrywający nerki. Jej krój ma liczne cięcia, podkreślające szczegóły anatomiczne. Na kieszeni znajduje się wyszyte logo firmy,  a dodatkowo na rękawie naszywka Expert Series. 

Kalesony THERMIC THIGTS BZ to właściwie dwie nogawki ze szwami płaskimi. Anatomiczny krój i podniesiony tył podnosi komfort użytkowania. Na prawej nogawce znajduje się naszywka Expert Series. Kalesony mają tę zaletę, że nie mają tendencji do zsuwania się w czasie noszenia.

OCENA

Osób znających ten rodzaj dzianiny nie trzeba przekonywać o wyjątkowych zaletach tej materii. Wystarczy hasło: Polartec Power Stretch i wszystko jasne. To naprawdę bardzo uniwersalny strój, nadający się do noszenia zimą (jako ciepła bielizna) i latem (samodzielnie). Do komfortowego noszenia latem brakuje kieszeni, ale nie sposób wykonać je w tak elastycznym materiale, aby były praktyczne. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań, jedni lubią jak odzież przylega do ciała, drudzy nie. Ważne jest to, że naprawdę jest to bardzo wygodny element odzieży. Przylega do ciała, lekko opina się na nim, a jednocześnie nie ogranicza ruchów. To wszystko dzięki bardzo dużej elastyczności tej dzianiny we wszystkich kierunkach. Prócz tego oczywiście radzi sobie z odprowadzaniem potu. A jednocześnie wykazuje duże właściwości izolacyjne. Zewnętrzna strona jest gładka i mimo tego, że nie posiada membrany wind jest bardziej odporna na przewiewanie niż zwykły cienki polar. Bardzo praktyczna jest możliwość długiego rozpięcia bluzy. To nie tylko przydaje się latem, ale również zimą. W niewielkiej kieszonce na piersi z powodzeniem mieści się telefon. Uwagę zwraca jakość i solidność wykonania. Ten strój również bardzo dobrze sprawdza się w czasie jazdy rowerem w chłodniejsze dni.

Reasumując, mogę powiedzieć, że nie spotkałem nikogo, kto miałby jakieś zastrzeżenia do tego kompletu.Producent: HiMountain.
www.himountain.pl                       

Tekst: Piotr Jasieński, ratownik TOPR  

Góry, nr 3 (166) marzec 2008
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com