facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-02
 

Polskie dni w Maso Corto 2009 - relacja

W sobotę, 20 czerwca, zakończyła się 7 edycja Polskich Dni w Maso Corto. Przez tydzień we włoskim kurorcie bawiły się i odpoczywały polskie gwiazdy, dziennikarze, a także wielu turystów z Polski.
Aktywny wypoczynek w tym malowniczym kurorcie promowali m.in. Joasia Jabłczyńska, Julia Kamińska, Anita Jancia, Przemek Saleta, Anna Dereszowska z Piotrem Grabowskim, Mateusz Ligocki, Patrycja Kazadi oraz Marysia Sadowska.

Od pierwszego dnia pogoda była słoneczna, a warunki sprzyjały jeździe na nartach czy snowboardzie. Uczestnicy wyjazdu już z samego rana ustawiali się przed wyciągiem, aby poszaleć na stoku. Do najwytrwalszych narciarzy należała Anita Jancia, a Przemek Saleta po prostu nie rozstawał się ze swoją  deską. To właśnie oni pojawiali się na lodowcu jako jedni z pierwszych, a schodzili ostatni. Także Beata Sadowska starała się jak najwięcej czasu spędzić na nartach. Sprzęt do testów dostarczył BLIZZARD oraz K2, zaś ekipa obu tych firm chętnie pomagała przy doborze i dopasowaniu sprzętu do osobistych preferencji każdego testującego.

Oprócz zimowych atrakcji na gości z Polski czekały także inne aktywności. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Można było wybierać w wielu dziedzinach sportowych, takich jak: strzelanie z łuku, gra w tenisa, siatkówkę, piłkę nożną czy jazda na rolkach. Jeżeli ktoś decydował się na mniej aktywną formę odpoczynku mógł  skorzystać z basenu, sauny lub zajęć jogi czy pilatesu. Popołudniowy czas można było spędzić nie tylko sportowo. Idealnym tego przykładem były warsztaty kulinarne, które odbyły się pod okiem szefa kuchni Adama Chrzęstowskiego, a także degustacje win, prowadzone przez Tomasza Prange-Baczyńskiego z magazynu WINO.

Wieczorami w namiocie festiwalowym, poza rozdaniem nagród, odbywały się koncerty, pokazy mody oraz wiele innych atrakcji. W pokazie mody BIALCON wystąpiły m.in. Joanna Jabłczyńska, Anna Wendzikowska oraz Anita Jancia.
Odbył się także sportowy pokaz mody DOLOMITE, wzbogacony przez występ znakomitych tancerzy z ART DANCE STUDIO. Od strony muzycznej imprezę rozkręcali m.in.: Marysia Sadowska, Rafał Brzozowski, Patrycja Kazadi oraz Dj Karim.

Świetną  zabawę i niezapomniane wrażenia goście zawdzięczają  również marce HOOP COLA, która ufundowała napoje do baru oraz zapewniła wieczorną  rozrywkę - grę w piłkarzyki, przy której ustawiały się kolejki chętnych. Rywalizacja odbywała się nie tylko na stoku, tutaj też były organizowane mistrzostwa, a nagrody kusiły do wzięcia w nich udziału. Goście dotarli na imprezę samolotem firmy WIZZ AIR.

Podczas oficjalnego zakończenia tegorocznej sportowej imprezy, organizator Sepp Platzgummer, podziękował wszystkim, którzy w tym roku byli z nami w Maso Corto. Obiecał także, iż w przyszłym roku również będziemy jeździć latem na nartach. Na koniec niespodziewanie dodał w naszym ojczystym języku: Zawieźcie do Polski przesłanie - Na narty do Maso Corto!

Pozostaje teraz tylko cierpliwie czekać na przyszłe lato i kolejne emocje podczas Polskich Dni w Maso Corto.Źródło: polskiedni-masocorto.pl
 fot. polskiedni-masocorto.pl
 fot. polskiedni-masocorto.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com