facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-30
 

Polartec jest sponsorem Finału Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim

W sobotę, 16 kwietnia br. w Zakopanem odbędzie się Finał Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim – po raz pierwszy w historii tej dyscypliny Finał będzie zorganizowany poza Alpami.
Zawody te będą ukoronowaniem rywalizacji najlepszych zawodników świata.

Od wielu lat w Zakopanem odbywają się zawody – Memoriał im. Piotra Malinowskiego – które uważane są za najbardziej prestiżowe w tej dyscyplinie sportu organizowane poza Alpami. Dlatego międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wysokogórskiego IFIS zdecydowała w tym roku przyznać im rangę finału.
Trasa zawodów wiedzie przez najbardziej malowniczy rejon Tatr – okolice Kasprowego Wierchu.
W Zakopanem spodziewanych jest ponad 300 zawodników. Zapowiada się pasjonująca rywalizacja –  wszystko wskazuje na to, że walka o Puchar Świata 2011 trwać będzie do ostatnich metrów. Marka Polartec® jest jednym ze sponsorów generalnych tej imprezy.

Polartec® jest światowym liderem w tworzeniu i produkcji specjalistycznych dzianin o wysokiej wytrzymałości. Dla zdobywców pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ kobiet i mężczyzn marka Polartec® przygotowała specjalną nagrodę – odzież wykonaną z Polartec® Power Shield® Pro. Dzianina ta to najnowocześniejszy softshell dostępny na rynku, charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem odporności na wodę, a jednocześnie doskonałą oddychalnością. Natomiast dla wszystkich zawodników biorących udział w tych zawodach, przygotowano bluzy wykonane z Polartec® Power Stretch®. Dzianina ta posiada unikatową dwuwarstwową konstrukcję, doskonale odprowadza wilgoć, a jej cechą szczególną jest niebywała elastyczność – rozciąga się w czterech kierunkach. Dzięki tym właściwościom Polartec® Power Stretch® doskonale dopasowuje się do budowy ciała, lekko opina się na nim, ale nie krępuje ruchów. Miękka powierzchnia Polartec® Power Stretch® zapewni biegaczom komfort użytkowania oraz ciepło i jednocześnie ochroni ich przed przegrzaniem.

Marka Polartec® oferuje również wiele innych rodzajów dzianin, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć z dala od skóry, po warstwy zewnętrzne – chroniące przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Dzianiny te są wykorzystywane do szycia ubrań przez uznane marki odzieżowe, np. Warmpeace.

Polartec® od lat rozwija swoją działalność i tworzy nowe produkty z jednoczesną dbałością o środowisko. Firma od 1993 roku oferuje swoim klientom dzianiny wykonane z materiałów wtórnie przetworzonych – w ciągu ostatnich pięciu lat oferowany przez Polartec®  asortyment dzianin z nich wytwarzanych wzrósł z 10% do 31% rocznej produkcji. Dzięki temu, znacznie ograniczono zużycie energii i emisję CO2 –  do 27 000 ton w 2009 roku.
 

Więcej informacji: www.polartec.com oraz  www.memoriał.topr.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com