facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-01-14
 

Pokaz filmów górskich (18 stycznia, Nowy Targ)

Spotkania z Filmem Górskim i Galeria Jatki w Nowym Targu zapraszają 18 stycznia (piątek) o godz. 18 na pokaz filmów górskich.


Spotkania z Filmem Górskim i Galeria Jatki w Nowym Targu zapraszają 18 stycznia (piątek) o godz. 18 na pokaz filmów górskich: Na krawędzi Aleksandra Dembskiego, Przemiany Tatr Pavla Barabasza i Cerro Torre Ramiro Calvo.

Na krawędzi (Polska 2004, reż. Aleksander Dembski, 70 min.).
Zimowa wyprawa Krzysztofa Wielickiego na K2 z 2003 roku przedstawiona na szerszym tle - jako opowieść o zachowaniach ludzkich w ekstremalnych warunkach. Drugie miejsce I Spotkań z Filmem Górskim.

Przemiany Tatr (Premeny Tatier, Słowacja 2006, reż. Pavol Barabasz, 13 min.).
- Człowiek jest tylko wątłym bytem, który z podziwem może obserwować, do czego zdolna jest Natura - mówi reżyser filmu Pavol Barabasz. Film słowackiego podróżnika i reżysera to krótka, ale bardzo sugestywna historia o przemieniających się Tatrach - niszczonych kalamitą w 2004 roku, trawionych pożarami, ale wciąż odradzających się. Grand Prix oraz Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego II Spotkań z Filmem Górskim.

Cerro Torre. Latynoskie rytmy na zachodniej ścianie (Cerro Torre. Ritmo
latino en la cara oeste. Argentyna 2006, reż. Ramiro Calvo, 46 min.).
Dystans, humor i ciepło, z jakim opowiedziana jest historia wspinaczy pokonujących zachodnią ścianę Cerro Torre oraz wspaniałe sceny wspinaczkowe - to wszystko przyniosło filmowi Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Sponsora Głównego III Spotkań z Filmem Górskim.

Zapraszamy!

Biuro Organizacyjne
Spotkań z Filmem Górskim
biuro@spotkania.zakopane.pl
www.spotkania.zakopane.pl

2008-01-14

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com