facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-09-01
 

Podsumowanie targów Lato - Sport Kielce 2008

Największa wystawa branży sportowej i outdoorowej w Polsce zakończyła się w Kielcach 24 sierpnia.


Najnowocześniejszy sprzęt sportowy, najnowsze technologie, pierwszy w Polsce mistrzowski mecz w speedmintona, pokaz mody sportowej oraz pokazy ekstremalnych skoków na rowerach BMX i MTB Diverse Extreme Team. Blisko 200 wystawców z 10 krajów. Na trzy dni Kielce zamieniły się w sportową stolicę Polski.

Akcesoria i ubrania sportowe, sprzęt do gier zespołowych, między innymi siatkówki, koszykówki, hokeja, a nawet rugby, a ponadto pełny wachlarz sprzętu i akcesoriów potrzebnych do spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody. To tylko niektóre rzeczy, jakie można było zobaczyć podczas organizowanych w Kielcach po raz drugi XVIII Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT-LATO 2008. Do stolicy województwa przyjechali wystawcy z Hiszpanii, Włoch, Czech, Tajwanu, Niemiec, Szwecji, Austrii, Chin, Pakistanu i całej Polski.Targi adresowane były do przedstawicieli branży sportowej oraz do miłośników aktywnego wypoczynku. Podczas wystawy na gości czekał przede wszystkim najnowocześniejszy i najmodniejszy sprzęt, którego linia przygotowana została na przyszły sezon. W Kielcach można było zapoznać się z rynkowymi nowościami począwszy od sportów rowerowych, poprzez wspinaczkę, gry zespołowe, aż po gimnastykę artystyczną. Nie zabrakło dużej liczby gadżetów i akcesoriów, takich jak: okulary, lornetki czy mapy, kaski, turystyczne naczynia, systemy GPS, wyposażenie ratownictwa górskiego, ochraniacze, liczniki kilometrów, komputery rowerowe oraz stroje na każde warunki atmosferyczne. Jednym słowem KIELCE LATO - SPORT to największa impreza branżowa na polskim rynku targowym. Cały pawilon poświęcony był także branży outdoorowej. Targi Kielce rozszerzyły również ofertę prezentowaną na wystawie o nową branżę - stworzono salon poświęcony coraz bardziej popularnej tematyce Fitness, Wellness & Spa, skierowany do liderów tej branży. 

Targowe atrakcje:

Pokaz mody sportowej na kolejny sezon:
Atrakcją targów był pokaz mody, podczas którego zapoznać można było się z najnowszymi trendami i kolekcjami LATO 2009. Modele i modelki prezentowali asortyment produkowany między innymi przez takie firmy jak: Motive, Lacoste, Timberland, Joy For You, Samsonite oraz Tresspass. Ta forma prezentacji jest najbliższa zwiedzającym, którzy chcą wiedzieć, co będzie modne i potrzebne sportowcowi w nadchodzącym sezonie. 

Turniej speedmintona w mistrzowskim wydaniu:
Specjalnie dla naszych gości powstał kort do gry w speedmintona. Mimo, że to jeszcze mało znana w Polsce dyscyplina, to zdobyła już uznanie na całym świecie. Gra stała się jedną z ulubionych między innymi mistrzyni Marii Sharapovej, a podczas targów KIELCE SPORT – LATO 2008 zdobyła rzeszę nowych fanów. Speedminton kryje w sobie najlepsze cechy tenisa, badmintona, czy squasha. Mecze rozgrywa się bez siatki - w parku, w hali sportowej, na plaży lub na śniegu. W dzień, ale także w nocy. Rakiety nadają lotkom prędkość aż do 290 km/h. W Kielcach po raz pierwszy w Polsce mecz pokazowy rozegrali najlepsi z najlepszych. Daniel Gossen (1 miejsce w rankingu światowym) vs. Rene Lewicki (3 rakieta świata). Pierwszy otwarty dla publiczności pokaz odbył się w piątek 22.08 na Placu Artystów w Kielcach o godz. 19. O godzinie 22 wygaszone zostały światła, przez co gra stała się jeszcze bardziej widowiskowa.

Pokazy Diverse MTB/BMX Dirt Contest:
W piątek i sobotę na fanów sportów ekstremalnych czekali mistrzowie w skokach na rowerach. Na terenie zewnętrznym przed pawilonem A stanął specjalny tor. W pokazie połączonym z zawodami wzięli udział najlepsi zawodnicy dyscyplin MTB/BMX w Polsce.

Ponadto podczas targów, w sobotę 23 sierpnia o godz. 13, odbyły się specjalne pokazy brazylijskiego Jiu Jitsu. Swoje umiejętności zaprezentowali kieleccy sportowcy. Codziennie na terenie zewnętrznym dla wszystkich chętnych dostępna była także ścianka wspinaczkowa.

W sumie XVIII Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT – LATO 2008 odwiedziło dwa razy więcej osób – branżowych specjalistów oraz zwiedzających – niż w ubiegłym roku.

2008-09-01

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com