facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-23
 

Plecaki na każdą okazję

Na rynku znaleźć można szeroki wybór plecaków zaopatrzonych we wszelkie innowacje techniczne.

Plecak powinien być nie tyle ładny, co przede wszystkim funkcjonalny i wygodny. Rozwiązania techniczne stosowane dziś w plecakach, pozwalają na dostosowanie ich zarówno do użytkownika, jak i przeznaczenia.

Nowoczesne rozwiązania wykorzystane w plecakach to istota ich sprawnego działania. Niezależnie, czy jest to mały plecak miejski, plecak szkolny czy 50-litrowy plecak przeznaczony na wyprawy, ważne, by sprawdzały się w odpowiednich warunkach – zarówno w długiej drodze ze szkoły do domu, jak i na trudnej, czasami oblodzonej trasie górskiej.
 
Dla bezpieczeństwa i wygody
 
Na rynku znaleźć dziś można bardzo szeroki wybór plecaków zaopatrzonych we wszelkie innowacje techniczne. Inne są na przykład systemy nośne plecaków miejskich, inne tych, przeznaczonych do wspinaczki górskiej. System nośny - poczynając od konstrukcji pasa biodrowego, poprzez kształt stelaża i poduszek po pasy nośne, powinien być dopasowany do wzrostu i budowy ciała. Jak podkreślają producenci, najbardziej wygodne dla kręgosłupa są plecaki ze stelażem wewnętrznym. - Plecaki trekkingowe MAKALU, BROAD PEAK oraz NEXUS 60 posiadają specjalnysystem nośny szybkiej regulacji QFS™, który dostosowuje je do wzrostu użytkownika. Wbudowany wewnątrz mechanizm pozwala na wydłużenie bądź skrócenie ramion nawet do 30 cm. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się, gdy kupujemy plecak, z którego korzystać będzie cała rodzina - wyjaśnia Marcin Misiejuk, produkt manager z firmy BERGSON, producenta odzieży i sprzętu outdoor. Jeżeli decydujemy się na zakup modelu wyłącznie dla jednej dorosłej osoby, praktyczniej będzie wybrać plecak bez wbudowanego mechanizmu regulacji. Gdy jego rozmiar będzie dostosowany do konkretnej osoby, nie są konieczne wówczas dodatkowe mechanizmy, które, choć nieznacznie, zwiększają jednak wagę plecaka.
- Jeśli wybierałbym się na długą wyprawę w góry, zdecydowanie wziąłbym ze sobą plecak bez mechanizmu regulacji. Oszczędziłbym w ten sposób nieco wagi – dodaje Marcin Misiejuk.


Nexus. Fot. BergsonMakalu. Fot. BergsonBroad Peak. Fot. BergsonPlecak miejski Downtown2008-10-23

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com