facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-09
 

Plecak FORCLAZ 50 Symbion Lady

Plecak Queczua FORCLAZ 50 Symbion Lady testowałam podczas miesięcznej tułaczkach po himalajskich ścieżkach.

Opis: trekingowy plecak przeznaczony dla kobiet. Wyposażony jest kieszeń wewnętrzną, trzy zewnętrzne i jedną na pasie biodrowym. Główna komora ściągana jest trokiem, posiada także rozsuwający ją do połowy zamek. Po bokach plecaka znajdują się dodatkowe dwie pary pasków, mocowanie na kijki trekingowe oraz wyjście na zasobnik z wodą. Na szelkach umieszczono dodatkowe uchwyty na ręce. Stelaż zewnętrzny, dostosowany do wymiarów kobiecych, można dość dobrze i wygodnie regulować. W specjalnej małej kieszonce umieszczono pokrowiec przeciwdeszczowy.Uwagi użytkownika: plecak testowałam podczas miesięcznej tułaczkach po himalajskich ścieżkach.
Na pierwszy rzut oka, plecak ten wyglądał na estetyczny i ładnie skrojony. Druga rzecz, która od razu się rzuca w oczy, to zamek otwierający szeroko komorę główną. Umożliwia to wygodne pakowanie. Co prawda od razu nasunęła się obawa, że będzie to pierwsza rzecz, która się zepsuje, jednak – jak się potem okazało – bezpodstawnie, zamek w świetnej kondycji przetrwał cały wyjazd.
Plecak po pierwszym ubraniu na plecy z obciążeniem sprawia wrażenie niedopasowanego. Dopiero dopasowanie systemu nośnego do indywidualnych potrzeb pokazuje jego zalety: plecy wzmocnione stelażem i podparte dużymi wygodnymi poduchami. Na uwagę zasługuje również szeroki i gruby pas biodrowy z dużą regulacją, który docenią wszyscy szczupli użytkownicy. Dużym minusem są krótkie troki boczne, pod które nie sposób włożyć karimatę, a jeśli nawet się to uda, to bardzo utrudnia to dostęp do kieszeni bocznych. Może wynika to z tego, że producent nie przewidział takiej opcji (wszędzie na świecie do spania używa się mat samo pompujących, które pakuje się gdzie indziej). Plecak wyposażony jest też w zapinkę, w którą łatwo zapiąć kijki i czekan (nie zaś tylko czekan). Materiał, z którego jest wykonany cały plecak, mimo kilku obtarć, pyłu i kurzu, przetrwał bez uszkodzeń.

Podsumowując: niedrogi, przemyślany (bez zbędnych fajerwerków) plecak, zaprojektowany dla wędrujących po górach kobiet. 

Plusy:
- bardzo wygodna kieszonka na pasie, zapinana na podłużny zamek
- rewelacyjny patent: zamkiem od góry w głównej komorze
- wygodny, gruby pas biodrowy
- brak regulacji klapy, przy dużym dopakowaniu
- estetyczny
- wygodne profilowane szelki
- cena 309,95 zł.

Minusy:
- nietrwała regulacja szelek
- zła jakość suwaka dolnej komory
- gumki kompresyjne na klapie nie trzymają i się szybko niszczą.
- kieszeń na worek z woda o pojemności tylko 1,5 l (powinno być 2l)
- boczne kieszenie trudne do spakowania, kiedy doczepimy np. karimatę
- krótkie troki boczne!

Góry, nr 3 (154) marzec 2007 r.

 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com