facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotrek Schab opowiada o przejściu Thors Hammer 9a+

Piotrek Schab prosto z jaskini Flatanger w Norwegii wysłał do nas kruka z wiadomością zawierającą szczegóły swojego przejścia drogi Thor's Hammer 9a+. Zdradza między innymi, kto pomagał mu rozgryźć patenty, wspomina swój ambitny projekt "10x9a" i nie boi się spekulować o swoich szansach na 9b! Trzymamy kciuki za powodzenie Piotrka w jego przedsięwzięciach i zapraszamy do przeczytania rozmowy!

Piotrek Schab na Thor's Hammer 9a+ (fot: Wojtek Kozakiewicz / wojtekozakiewicz.com)

 

Ile czasu zajęło Ci rozpoznanie drogi, czy ktoś Ci pomagał w optymalizacji patentów?

 

Pierwsze próby na Thorze to ciężki kawałek chleba. Nie mogłem przedrzeć się przez jeden z daszków, teoretycznie już po głównych trudnościach. Dopiero w 4 próbie doczołgałem się do łańcucha, a kilka kolejnych zajęła mi optymalizacja patentów, znalezienie wszystkich sekretnych trików, haczeń i restów.Na początku pomagał mi Piotrek Bunsch, później wspomagałem się wszystkimi dostępnymi filmikami, ale i tak konieczna była spora dawka cierpliwości, zarówno mojej jak i asekurantów :-)

 

Ile prób dziennie oddawałeś, w jakim stanie były twoje przedramiona na końcu drogi i jakie plany na teraz?

 

Główne trudności drogi to pierwsze 15 metrów, dlatego kiedy zacząłem próbować  na poważnie, mogłem oddawać aż do 4 prób dziennie. Mam wrażenie, że Thora nie da się przejść "na odlotach". Podczas prowadzenia robiłem co mogłem, by zachować koncentracje do samego końca i odpoczywać najlepiej, jak tylko się da, tak że udało mi się wpiąć do łańcucha relatywnie świeżym. 

 

Jak się odniesiesz do słów Megosa, że to może być nawet 9b?

 

Myślę, że Megos zrobił drogę za szybko, by poznać najlepsze patenty, stąd tak wysoka licytacja. Myślę, że droga mieści się w dolnej granicy stopnia 9a+, choć znajdą się pewnie i tacy, którzy wycenią go na 9a. Bez wątpienia jednak jest to najtrudniejsza droga, jaką poprowadziłem w tym roku. 

 

Kiedy 9b w Twoim wykonaniu?

 

Mam nadzieję, że jeszcze przed kolejnymi urodzinami;-) W tym roku chciałbym dokończyć cel 10x9a, który założyłem sobie na początku sezonu, ale bez specjalnej napinki. W październiku jedziemy na miesiąc do RRG, a tam plan to jak najwiecej wspinania OS.

 

Dzięki za rozmowę!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com