facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotrek Schab idzie jak burza - pada "Pachamama" 9a+!

Jeszcze nie zdążyły na dobre umilknąć echa ostatniego niesamowitego wyczynu Piotra Schaba jakim było poprowadzenie Fight or Flight (pierwsza droga o wycenie 9b pokonana przez Polaka), a zawodnik KS Korona wpiął się do łańcucha kolejnej słynnej linii Chrisa Sharmy w Olianie - tym razem łupem Piotrka padła Pachamama 9a+! 

Piotr Schab na drodze Pachamama 9a+ Fot. Marcin Szymkowski

 

Położona w centralnej części przewieszonej ściany sektora Contrafort de Rumbau Pachamama stanowi jedną z trudniejszych propozycji Oliany. Linia liczy sobie bagatela 50 metrów, a charakter przechwytów - zdaniem tych, którym dane było się z nią zmierzyć z sukcesem - jest naprawdę wyjątkowy.

Co ciekawe, otwierając ją w 2009r., Chris Sharma stwierdził, że odczuwalne trudności są większe niż na biegnących obok Papichulo i Joe Mama. Opinię autora potwierdził Sachi Amma, który dwa lata później dokonał pierwszego powtórzenia. Po nim do łańcucha wpięli się  Ramón Julian Puigblanque, Adam Ondra i Jonathan Siegrist. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że droga należy do naprawdę hardych w swojej wycenie. Natomiast Patxi Usobiaga pokonując Pachamamę półtorej roku temu zalicytował nawet 9a+/b. 

Ostatnim, który rozprawił się z Pachamamą przed Piotrkiem był Seb Bouin. O jego przejściu szerzej pisaliśmy tutaj, a Francuz stwierdził wówczas, iż musi przemyśleć sobie na spokojnie kwestię wyceny - na pewno to trudne 9a+, a może i więcej... 

Po takim wstępie zapytać należy - co na to autor ostatniego powtórzenia? ;-) Piotrek nie wchodził w dywagacje na temat wyceny - swój sukces na drodze skomentował bardzo krótko, ale i emocjonalnie:

 

"Wewnętrzny spokój i czyste flow. Chcę zatrzymać te chwile jak najdłużej." - czytamy na jego profilu na Instagramie, za posrednictwem którego podzielił się ze światem informacją o poprowadzeniu Pachamamy.

 

Samo przejście zajęło mu raptem 8 prób, a jak dodał we wpisie na 8a.nu, była to naprajwdopodobniej najładniejsza sekwencja ruchów, którą pokonał w ostatnich kilku latach. 

Piotrek spędzi jeszcze w Olianie kilka najbliższych dni. Z pewnością będzie chciał je wykorzystać na atakowanie kolejnego ekstremu - spekuluje się o Mamichuli - czyżby więc po sukcesie na Fight or Flight na celowniku znalazła się następna 9b? Cóż, nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby padła jeszcze na tym wyjeździe! ;-) A jeśli nie, to cóż - zawsze będzie po co wracać. 

Źródło: profil Piotrka Schaba na Instagramie & 8a.nu & info własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com