facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotr Schab ekspresowo na Fabela 8c+

Dopiero zbliżamy się do majówki, a Piotr Schab (Wild Country, Five Ten, MotionLab, KS Korona) zdecydowanie już może zaliczyć obecny sezon do przełomowych w swojej karierze.

 

Piotr Schab na La Fabela 8c+ (fot. Wojtek Kozakiewicz/vacaspurpuras)

 

Oczywiście nic nie przebije ostatniego sukcesu Piotrka w postaci prowadzenia słynnej Papichulo 9a+, na fali sukcesu krakowianin przenosi się jednak jeszcze raz do Santa Linya i do wykazu dorzuca Fabela 8c+.

Piotrek pierwszy raz skonfrontował się z Papichulo w marcu ubiegłego roku. Jak sam wtedy mówił, motywacji towarzyszył również lekki strach przez monstrualną, 45-metrową linią Chrisa Sharmy. Szybko okazało się jednak, że droga "rokuje" i krakowianin postanowił zachować ją w pamięci. W tym roku udało mu się postawić "kropkę nad i" i tym samym stać się drugim Polakiem po Mateuszu Haładaju, który sięgnął po trudności ze światowego pułapu 9a+. 

Ostatnie sezony pokazują, że Piotrkowi naprawdę nie można odmówić ambicji, nie inaczej jest i tym razem - po zakończeniu prac w Olianie, zawodnik KS Korona przeniósł się do Santa Linya, którą odwiedził już zresztą w lutym tego roku. Wtedy poszerzył on swój zestaw OS, przechodząc bez znajomości klasyczną propozycję rejonu, czyli La ruta del sol oraz 35-metrową Peque Nocturno, obie za 8b. Czując się zdecydowanie pewniej na ogromnych stropach groty, wraz z kolejną wizytą Piotrek postawił również na szybkie RP: 

"To był naprawdę niezły dzień w Santa Linya. Przede wszystkim udało się zrobić Fabela 8c+, czyli mega klasyk Santa oferujący wspinanie w zupełnie innym stylu niż to w Olianie: dalekie ruchy po dobrych chwytach w dużym przewieszeniu, czyli to co najczęściej trenujemy na Koronie, okazały się nie być wielkim problemem i do łańcucha wpiąłem się już w 3 próbie."

Na koniec dnia i nie bez walki w najszlachetniejszym stylu poddało się jeszcze Blomu 8b. Tym samym kwietniowy podbój krakowianina dobiegł końca. Jak sam przyznaje, pora na powrót do treningów i może... wspinania w "Mamucie".

W oczekiwaniu na kolejne wieści zapraszamy na świeży jeszcze fanpage krakowianina :)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com