facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotr Schab - mocne OS i nowa droga w Cuenca

Piotrek Schab od ponad tygodnia realizuje w hiszpańskim rejonie Cuenca prawdziwe onsajtowe szaleństwo!

Piotr Schab na Baby Boy 8c (fot. Darek Kałuża)

 

 

Niejako na rozwspinanie padła Nuria 8c OS, czyli już szósta droga tej trudności pokonana przez Piotrka bez znajomości. W kolejnych dniach topuje jeszcze w drugich próbach na Escencia de reptil 8c i El calvario del sicario 8c oraz on-sight na Alpinismo Deportivo 8c. Jednak prawdziwa przygoda rozpoczęła się później:

 

„Dwudniowy rest przyniósł spodziewane efekty. W Potemkin 8c+ wbijam się pewny siebie i z dużym zapasem sił.” - opowiada zawodnik krakowskiej Korony - „Po 40 śmiałych dogięciach do pasa na to 41 zabrakło trochę pary, a trochę wiary… spadam trzymając ostatniej klamy, nie mogąc uwierzyć, że długo wyczekiwany sukces na 8c+ onsajtem przesuwa się na kolejną, nieznaną datę 3 godziny później, inny sektor, Punch on Ire 8c. Idę bez specjalnych nadziei, nie ma magnezji, nie ma ekspresów, w chwytach na zmianę piasek i roślinka. Jakimś cudem znajduję sekwencje i przedzieram się przez cruxa, restuję jak tylko mogę przed ostatnimi ruchami, które okazały się bardzo proste. Sięgam na szczyt skały pewny spotkania z klamą, ta jednak cała pokryta mchem. Nie chcąc ryzykować wyślizgnięcia postanawiam cofnąć się do poprzednich chwytów i z nich wpiąć do stanowiska… Stopień się urywa, lecę, łańcuch pozostaje niewpięty. „Olać to, zrobiłem drogę, zaliczam sobie” - ta myśl towarzyszyła mi w pierwszych chwilach. Po kilku godzinach doszło do mnie, że po prostu nie mogę.”

 

Po zasłużonym odpoczynku, Piotr postanowił przystawić się również bez znajomości do projektu obitego przez Darka Kałużę:

 

„Mój pierwszy raz, kiedy zaczynając się wspinać zupełnie nie wiedziałem, co mnie czeka. Mega walka z trudnościami drogi i ponad 30 stopniowym hiszpańskim upałem. Jedno z najciekawszych wspinaczkowych doznań w moim życiu. Podziękowania dla Darka za udostępnienie drogi, zdjęcia, doping i całą pomoc.”

 

Tym samym pierwsze przejście i to w szlachetnym stylu OS doczekała się polska droga w Hiszpanii, Baby Boy o trudnościach 8c. Tym samym Krakowianin ma już na koncie aż dziewięć linii 8c pokonanych bez znajomości!

 

 

Źródło: FB


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com