facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-07-10
 

Piotr Morawski na szczycie Broad Peak

9 lipca o godzinie 12.00 czasu lokalnego Piotr Morawski zdobył samotnie, drogą pierwszych zdobywców, główny szczyt Broad Peak.

 
9 lipca o godzinie 12.00 czasu lokalnego Piotr Morawski zdobył samotnie, drogą pierwszych zdobywców, główny szczyt Broad Peak. Ten etap projektu mBank Lotto Tryptyk Himalajski 2006 jest sukcesem całego Tres Pedros Team.
Piotr Morawski atakował szczyt już dzień wcześniej, razem z Piotrem Pustelnikiem (HiMountain Team) i Peterem Hamorem, ale gdy na przełęczy, na wysokości 7900, spotkali oni potrzebującego pomocy wspinacza z Austrii, postanowiono, że Piotr Morawski sprowadzi go do obozu 3.

Piotr Pustelnik i Peter Hamor kontynuowali wspinaczkę do szczytu. Wkrótce natrafili na nieżyjącego już partnera Austriaka, kierownika wyprawy - Markusa Kronthalera.

Pustelnik i Hamor zdobyli szczyt główny 8 lipca o godzinie 14.00.

Piotr Pustelnik i Peter Hamor zeszli już do bazy na wysokość 4500 m. Piotr Morawski, razem z Kingą Baranowską (HiMountain Team) i Piotrem Rusowiczem są w obozie 3 na wysokości 7200 m. Do bazy planują dotrzeć 10 lipca wieczorem.

Sytuacja na Broad Peak w tych dniach nie jest łatwa. W górze znajdują się jeszcze zespoły innych wypraw w kłopotach. Wszystko to nie wpływa najlepiej na nasz polsko-słowacki zespół. Jak wiadomo planował on jeszcze jedną wspinaczkę nową drogą, w stylu alpejskim południową granią z drugiej strony masywu.

Jak wszyscy uczestnicy spotkają się w bazie czeka ich najprodopodobniej trudna chwila decyzji czy na pewno, po trudnych dniach spędzonych na drodze normalnej, akcji ratunkowej, spotkaniu z nieżyjącym Markusem, podejmą oni mimo to trud wspinaczki nową drogą na zdobyty już szczyt?

Źródło: www.klubzdobywcow.pl

2006-07-10

(dg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com