facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-10-01
 

Pierwszy Big Wall Camp 2019 przeszedł do historii!

W miniony weekend (28-29 września) w podkrakowskiej Dolinie Będkowskiej, za sprawą ekipy Integrowania Przez Wspinanie, odbył się niesamowity wiszący biwak kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Poniżej krótka relacja z tego wydarzenia. 

Któż nie chciałby się obudzić w takich okolicznościach? ;-) Fot. Maciej Urbanik

 

Pod wodzą doświadczonych instruktorów IPW - Pawła Zielińskiego oraz Tomka Olszewskiego uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w całodniowych warsztatach wspinaczkowych, a także szkoleniach z technik linowych oraz rozkładania i budowy portaledge’a (wiszącego namiotu w ścianie).

 

Wieczorem, tak jak na wszystkich imprezach organizowanych przez IPW wszyscy spotkali się w klimatycznym tipi przy ognisku integracyjnym. :-)

 

Stały punkt wszystkich imprez pod szyldem IPW - wieczorna integracja w tipi. ;-) Fot. Maciej Urbanik

 

Główną atrakcją imprezy był oczywiście sam nocleg - wszyscy uczestnicy udali się do portaledge’ów i mogli poczuć się jak na najtrudniejszych alpejskich ścianach,  spędzając noc w specjalistycznych, podwieszanych namiotach.

 

Nocleg w ścianie - prawie jak w Yosemite. ;-) Fot. Maciej Urbanik


Jesienna sceneria i wymarzona pogoda pozwoliły na zbudowanie niepowtarzalnego klimatu. Do tego doskonałe humory uczestników sprawiły, że atmosfera była wspaniała. Świetnie zresztą oddają to zdjecia autorstwa Maćka Urbanika oraz ujęcia z drona Dominika Cyrana. Natomiast dzięki Adrianowi Jachowi powstała filmowa relacja, którą możecie obejrzeć poniżej:

 

 

Cały event mógł odbyć się dzięki współpracy IPW z topową marką wspinaczkową Black Diamond, która specjalnie na tę okazję sprowadziła namioty z USA, za co organizatorzy bardzo dziękują.

 

Inicjatorzy przedsięwzięcia już myślą nad kolejną edycją Big Wall Camp, która może odbyć się jeszcze zimą w równie pięknej scenerii. :-)

Źródło: Integrowanie przez Wspinanie

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com