facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-21
 

Pierwszy bieg Salomon Trail Running rozstrzygnięty!

Poznań w sobotni poranek nie zachęcał do wyjścia z domu, było przenikliwie zimno, szaro i deszczowo. Mimo to prawie 150 zawodników punktualnie stawiło się na linii startu Malta Trail Running i z uśmiechami na twarzach zainaugurowało tegoroczny cykl Salomona.
Maltańską trasę zaprojektował jeden z najlepszych orientalistów w kraju, Remik Nowak, udowadniając, że można wytyczyć 8 km w środku miasta tak, jakby to był naturalny teren. A zaczął od skromnej polany...

Nerwowe dreptanie na mokrej trawie, kilka słów od organizatorów i zawodnicy wystartowali w kierunku sosnowej alei. Po dwustu metrach wbiegli na kawałek przysypanej igliwiem asfaltowej ścieżki i po kilku minutach już ścigali się na miękkich, leśnych duktach. Na szerszych alejkach, wzdłuż jeziora i na płaskich odcinkach komfortowo mogli się wyprzedzać, podczas gdy wąskie ścieżki uniemożliwiały bieg ramię w ramię. Na kilku podbiegach tempo zdecydowanie malało, szczególnie pod koniec stawki, ale za to ostre, czasem błotniste zbiegi, choć krótkie dostarczały dawkę adrenaliny. Skupieni na wyniku i jak najszybszym dotarciu do mety zawodnicy prawdopodobnie nie zwracali uwagi na zmieniające się krajobrazy, choć mamy nadzieję, że kilku doceniło ukryty strumień, zarośnięte mchem drzewa, świeże liście w rzadko odwiedzanych zagajnikach i ukryte przed słońcem wzniesienia. 

Niemal od początku stawce przewodził ścisły peleton i pod względem sportowym zyskał zasłużone uznanie pozostałych. Największe jednak brawa rozległy się dla słynnej już postaci poznańskich (i nie tylko) biegów - Pani Parasolki czyli Marii Pańczak. Trzykrotnie starsza od najmłodszych zawodników zebrała owacje na stojąco, gdy we wspaniałym stylu zamknęła rywalizację. Takiej determinacji i dobrego humoru życzymy wszystkim w następnych edycjach cyklu i już dziś zapraszamy 10 maja na Bieg Magurki w Bielsku-Białej. Tam też powtórzymy wręczanie nagród nie tylko najlepszym, ale i tym, którzy mają szczęście: na Malcie sporych emocji dostarczyło losowanie odzieży i akcesoriów dla biegaczy marki Salomon oraz przeznaczonego specjalnie dla sportowców zegarka Suunto. W kolejnych edycjach będziemy powtarzać tak miłe zakończenie.

Wyniki
Kobiety                                 Mężczyźni

1. Agnieszka Golak  31:28         1. Maciej Łucyk  26:35
2. Barbara Sobczyk  32:02         2. Piotr Karasiewicz  27:52
3. Dorota Kwiatkowska  35:07    3. Bogdan Fabiański  28:12
4. Karolina Majewska  37:20       4. Tomasz Wlazik  29:34
5.  Karolina Konopka  37:54        5. Artur Kurek  29:56

Pełne wyniki, ranking oraz zdjęcia znajdują się już na stronie www.trailrunning.pl
 Salomon Trail Runnig
 Salomon Trail Runnig
 Salomon Trail Runnig
 Salomon Trail Runnig
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com