facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-17
 

Pierwsza Polka na Pierra Menta

Magda Derezińska (Bergson Team) jest pierwszą Polką, która ukończyła Pierra Menta, jedne z najtrudniejszych zawodów w skialpinizmie.


Magda Derezińska (Bergson Team) jest pierwszą Polką, która ukończyła Pierra Menta, jedne z najtrudniejszych zawodów w skialpinizmie. Zawody odbyły się w dniach 9 – 12 marca  roku we Francji.

„Święto skialpinizmu” tak mówi się o Pierra Menta. To wyścig gdzie suma podejść wynosi około 10 000 metrów, a długość tras od 80 do 100 kilometrów. W tym roku ze względu na zagrożenie lawinowe organizatorzy zrezygnowali z tras w najwyższych partiach gór.

W Pierra Menta o zwycięstwo walczą trzy pierwsze drużyny, pozostali chcą po prostu  ukończyć ten czterodniowy, morderczy wyścig – mówi Magda Derezińska. Magda w parze z Piotrem Musiałowskim dotarła do mety w czasie 12:41:21 i tym samym zajęła 117 miejsce.

Zawody są rozgrywane w Alpach Sabaudzkich, nieopodal Albertville. Do francuskiej wioski Areches Beaufort przyjeżdżają najlepsi skialpiniści. W tym roku wystartowało prawie 180 dwuosobowych drużyn z całego świata, w tym około 18 kobiet. Kto decyduje się na udział w zawodach musi być przygotowany na długie, trudne zjazdy, duże przewyższenia czy strome podejścia. Trzeba być niezwykle wytrzymałym i silnym, żeby ukończyć zawody.

Pierra Menta są znane z wyjątkowej atmosfery. Kibice dostają wcześniej listy startowe, głośno krzyczą imiona zawodników, którzy znajdą się w ich polu widzenia. W tym roku starszy pan na harmonijce zachęcał skialpinistów do walki  Dźwięk alpejskich dzwonków pasterskich jeszcze długo będzie brzmiał mi w uszach. To prawdziwe święto - podsumowuje Magda.

Bergson od listopada jest oficjalnym sponsorem jednej z najzdolniejszych, polskich skialpinistek.

Informacja prasowa, 16 marca 2006 roku

2006-03-17

(dg)


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com