facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Pau Capell z teamu The North Face w inspirującym, solowym biegu wokół Mont Blanc

Pau Capell z teamu The North Face pokonał legendarną trasę Tour du Mont-Blanc (TMB) w czasie 21:17:18.

Paul Capell na trasie Tour du Mont-Blanc (TMB); fot. James Poole / materiały prasowe TNF

 

171- kilometrowa pętla wokół najwyższego szczytu Europy o sumie przewyższeń na podbiegach wynoszącej 10 000 metrów od lat jest jednym z najważniejszych wyzwań w świecie biegów górskich. Decyzja o pokonaniu jej w pojedynkę, przy asyście jedynie małego zespołu wsparcia, podjęta została ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo innych. Globalny lockdown, zamknięcie ośrodków treningowych i ograniczenia podróży sprawiły, że przygotowania stanowiły duże wyzwanie. Jednak konieczność przezwyciężenia tych przeciwności i szansa na zainspirowanie innych w trudnych czasach sprawiły, że już samo podjęcie próby stało się dla Pau tak samo ważne, jak ustanowienie nowego rekordu trasy.


Przebieg trasy; fot. materiały prasowe TNF

 

W czasie biegu Capell korzystał z butów The North Face Flight VECTIV™. Wykorzystano w nich nowe, opatentowane rozwiązania, które wspomagają odbicie i szybszy ruch do przodu. Opracowane i przetestowane przez zawodników, stworzone zostały by sprostać ich wymaganiom. Do sprzedaży trafią w styczniu 2021 roku.


Na finiszu...; fot. Mathis Dumas / materiały prasowe TNF

 

„Możliwość przebiegnięcia tej trasy w tym roku, było z pewnością jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. To jest trudny okres dla nas wszystkich, ale wyrazy wsparcia, które docierają ze wszystkich stron, są naprawdę niesamowite. Teraz poświęcę trochę czasu na odpoczynek z rodziną, a potem… kto wie?!”


Więcej informacji o biegu Pau wokół Mont Blanc znaleźć można na stronie: https://www.thenorthface.co.uk/breaking-20.html

 

Źródło: informacja prasowa TNF


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com