facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-07-08
 

Panie i panowie around the world

Kolejną panią, która może się pochwalić udaną wspinaczką na drodze o trudnościach 8c jest Hiszpanka Eva Lopez.


Kolejną panią, która może się pochwalić udaną wspinaczką na drodze o trudnościach 8c jest Hiszpanka Eva Lopez. Eva sukcesem zakończyła swoje próby na Nurii w Cuenca. Wcześniej sztuka ta udała się Josune Bereziartu, Marietcie Uhden, Liv Sansoz, Beth Rodden i Oli Taistrze.

Znakomitym przejściem popisał się Szwajcar Cédric Lachat, robiąc w stylu onsight Nobody is Perfect 8b+/c w austriackim Bürs. Cédric potwierdził tym samym swoją bardzo dobrą formę z zawodów Pucharu Świata (trzecie miejsce w Vieliko Tyrnovo, czwarte w Puurs i Imst). To jedno z najlepszych przejść OS w historii. Przypomnijmy, że Yuji Hirayama ma na onsajtowym koncie White Zombie 8c, a Patxi Usobiaga B12 wyceniane również na 8b+/c.

Inni znani wspinacze realizowali się głównie w roptunkatach na poziomie 8c+ – 9a. Ramon Julian Puigblanque poprowadził w drugiej próbie Otra lección mas w Terradets, a Christian Brenna przeszedł Underground w Arco. W macierzystym rejonie Nikita na Krymie Jewgiennij Kriwoszajcew połączył dwie drogi – Mrack i Skif – dzięki czemu uzyskał nową linię o wycenie 8c+, z kolei Dave Graham powtórzył Pashmerga w swoim ulubionym ostatnio Engelbergu.

6 (133) 2005

(kb)

Goryonline
 
2019-06-10
GÓRY
 

Zmarł Leszek Dumnicki (1949-2019)

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-05-29
GÓRY
 

Wielkie sprzątanie Everestu - ponad 7 ton śmieci!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com