facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-21
 

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów podróżniczych do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego Miej odwagę!

Już tylko do 31 stycznia, poprzez formularz na stronie www.miejodwage.pl/zglos_wyprawe.php można zgłaszać propozycje wypraw do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego Miej odwagę! Udział w Memoriale mogą wziąć wszyscy, którzy mają oryginalny i dobrze przemyślany plan wyprawy oraz odwagę zawalczyć o swoje marzenia.

Na początku myślałam, że Memoriał Piotra Morawskiego jest tylko dla ludzi gór. Okazało się jednak, że to konkurs dla każdego, kto wymyślił sobie przygodę życia, ale nie ma możliwości jej zrealizowania. Liczy się zapał i odwaga, żeby zrobić to, co o czym się marzy. Nam się udało! Dzięki wygranej w Memoriale mogliśmy wyruszyć w podróż, by realizować swoje pasje.” – mówi Gosia Kołacz, która razem z Olkiem i Maćkiem Lewandowskimi zwyciężyła w III edycji Memoriału i zrealizowała wyprawę „Z 5 deskami dookoła Morza Czarnego”.

 

Przez terytoria 9 państw (10 granic), podczas prawie 8 tygodni przejechaliśmy dystans 10 512 km, mieliśmy masę przygód i cały czas towarzyszyło nam szczęście. Na trasie spotkaliśmy wielu wspaniałych, ciekawych (i ciekawskich) oraz pomocnych ludzi. W czasie tripu udało nam się odpalić każdą z 16 zabranych desek. Pływaliśmy na kite’cie i wake’u, w górach jeździliśmy na snowboardzie, a po miastach na longach, próbowaliśmy też surfingu na tureckiej fali. Było mega! Dlatego szczerze zachęcam do udziału w tegorocznej edycji Memoriału, warto walczyć o swoje marzenia!” – dodaje Olek Lewandowski.

 

Memoriał Miej odwagę! to projekt grantowy, który umożliwia początkującym podróżnikom realizację ich ambitnych planów. Laureaci Memoriału otrzymują niezbędne do urzeczywistnienia zwycięskiej ekspedycji wsparcie finansowe oraz wyposażenie w funkcjonalną odzież outdoorową. Udział w Memoriale to szansa dla odważnych i ciekawych świata ludzi, którzy pragną zrealizować swoje marzenia podróżnicze - poznawcze, eksploratorskie, wspinaczkowe, narciarskie czy żeglarskie.

 

 

Z niecierpliwością czekamy na nowe zgłoszenia do Memoriału. Uświadamiają nam one, jak wiele osób podziela Piotra pasję do podróży, odkrywania nowych miejsc oraz jego determinację i odwagę w realizacji marzeń i pokonywaniu przeciwności. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń, nie poddawajcie się, walczcie! Nadal czekamy na Was i Wasze pomysły wypraw.” – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.

 

Zgłoszone projekty prezentowane sa na stronie Memoriału www.miejodwage.pl. Zgodnie z nowym regulaminem Memoriału głosowanie internautów na najciekawszy projekt rozpocznie się 1 lutego 2014 roku i potrwa do końca miesiąca. Zwycięska wyprawa zostanie wybrana przez członków Kapituły spośród 20 zgłoszeń, na które zostanie oddana największa liczba głosów. Przy wyborze zwycięzcy będę brane pod uwagę oryginalność, nowatorstwo oraz szanse na powodzenie wyprawy. W IV edycji Memoriału promowane będą wyprawy maksymalnie trzyosobowe i trwające nie dłużej niż jeden miesiąc. Ich realizacja musi również rozpocząć się jeszcze w 2014 roku. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.miejodwage.pl/regulamin.php

 

Zwycięzców IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!” poznamy 13 marca 2014 roku podczas uroczystej gali, na której nowym oraz dotychczasowym zwycięzcom Memoriału zostaną wręczone statuetki. Dzięki grantowi finansowemu oraz sprzętowemu laureaci tegorocznej edycji wyruszą zrealizować zwycięski projekt i uczcić tym samym pamięć Piotra. Relacje z wyprawy będzie można śledzić na stronie Memoriału www.miejodwage.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/MemorialPiotraMorawskiego

 

***

Piotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009) ̶ doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca
6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu.

 

Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie ̶ nie pobitego do tej pory ̶ rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.

 

www.miejodwage.pl

www.alpinus-miejodwage.pl

www.piotrmorawski.com

 

 

WSPIERAJĄ NAS:

 

LOTTO - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce jest PARTNEREM GŁÓWNYM Memoriału Piotra Morawskiego „Miej Odwagę!" Właściciel marki LOTTO – Totalizator Sportowy już od 56 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych, spełniając marzenia milionów Polaków.

 

 

Regatta - najpopularniejsza brytyjska marka dla wszystkich fanów outdooru jest PARTNEREM SPRZĘTOWYM Memoriału. Ideą Regatty jest tworzenie wysoce technicznych, wytrzymałych, wygodnych ubrań dla wszystkich, którzy niezależnie od warunków chcą przeżyć przygodę w terenie. Nieważne czy jesteś wspinaczem, alpinistą, miłośnikiem trekkingu, nordic walkingu, zaawansowanym turystą, biegaczem górskim czy też po prostu uwielbiasz podróżować. Nieważne czy masz cztery lata czy też może sto cztery. Ubrania marki Regatta są tworzone
i testowane w najcięższych warunkach właśnie dla Ciebie.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com