facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-11-02
 

Oriane Bertone na kolejnym klasyku Fontainebleau - Atomic Playboy 8A+

Śmiało możemy stwierdzić (i nie będzie to absolutnie żadnym nadużyciem), że 13-letnia Francuzka Oriane Bertone przeżywa swój sezon życia. W tym roku już kilkukrotnie informowaliśmy Was o jej poczynaniach - czy to na rodzinnym Reunion czy też na kontynentalnej Francji. Do swojej imponującej kolekcji przejść dołożyła ostatnio kolejny boulder o wycenie 8A+ - jej łupem padł Atomic Playboy w Fontainebleau. 

Oriane Bertone na Atomic Playboy 8A+. Fot. arch. EpicTV - Relais Vertical

 

Dla porządku, przypomnijmy jak prezentuje się tegoroczny dorobek Oriane: początek roku przyniósł młodej zawodnicze z Les Avirons podniesienie życiówki do stopnia 8B+. Dokonała tego w Rocklands, przechodząc jeden z klasyków sektora Road Crew - mowa oczywiście o Golden Shadow, nad którym sporo namęczyć musiały się takie tuzy światowego boulderingu jak m.in Alexey Rubtsov, Dave Graham czy James Webb. 

 

W lecie z kolei, pomimo fali upałów, które nawiedziły słynny podparyski las, Oriane po raz pierwszy weszła w Fontainebleau w rejestry 8B, pokonując długi i wytrzymałościowy trawers Trafic. Była to jej trzecia 8B w dotychczasowej karierze. 

 

Wkrótce potem, pokonała z liną Epilepsie w Grande Ravine, która w topo co prawda miała 8c, co byłoby jej nową życiówką, ale Oriane przeceniła drogę Thierry'ego Caillauda na 8b+, twierdząc honorowo, że nie odczuła takich trudności i na swoją pierwszą 8c musi jeszcze trochę poczekać. 

Jak się miało okazać, czekała raptem niecały miesiąc, gdyż prowadząc Chykungunyę w Ouaki Moustik dopięła w końcu swego na prawdziwym, "czystym" 8c. 

 

Teraz Oriane znów chwilowo zamieniła linę na crashpada i buszuje po Fontainebleau w poszukiwaniu kolejnych problemów z górnej półki trudności. Na początek rozprawiła się z długim i pompującym trawersem Atomic Playboy w sektorze Buthiers Piscine. Problem łączy trudności dwóch niezależnie od siebie biegnacych boulderów - pierwszy za 7A, drugi to już 7C+. Ponieważ Oriane zrobiła podczas poprzednich wyjazdów obydwa, pojawił się pomysł by spróbować je połączyć w ciąg i dopisać tym samym do kajetu kolejną 8A+. Nie była to łatwa droga, Oriane musiała zoptymalizować patenty, przydały się również tick-marki. Zobaczcie na filmie jak wyglądała jej przygoda z tym boulderem:

 

 

Źródło: EpicTV Relais Vertical

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-10-09
FOTO-VIDEO
 

Stefano Ghisolfi - "Nowy początek"

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Goryonline
 
2020-08-28
FOTO-VIDEO
 

Ruszyła pierwsza w Polsce platforma VOD z filmami górskimi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-07-08
FOTO-VIDEO
 

Anak Verhoeven filmowo na "Joe Mama" 9a+

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com